SRBIN VLADA HOLANDIJOM: Dušan Tadić asistencijama i golom rešio derbi Ajaks - PSV (VIDEO)

24. 10. 2021. u 17:31 >> 18:39

DUŠAN Tadić je nastavio sa odličnim igrama u dresu Ajaksa.

СРБИН ВЛАДА ХОЛАНДИЈОМ: Душан Тадић асистенцијама и голом решио дерби Ајакс - ПСВ (ВИДЕО)

Foto AP

Kapiten fudbalske reprezentacije Srbije je u najvećem meču holandskog fudbala, utakmici između amsterdamskih "kopljanika" iz PSV-a, bio asistent dva puta, u 19. minutu za uvodni gol domaćina, a potom u 56. za 2:0.

Tadić se u prvoj od pomenutih situacija probio po levom krilu, a onda po zemlji idealno uposlio Stivena Berhuisa koji je zatresao mrežu rivala iz Ajndhovena:

Ovaj 29-godišnjak je tako nastavio "teror" nad PSV-om, jer je od 2000. do sada najbolji strelac Ajaksa u ovim derbijima, sa šest pogodaka.

Dušan Tadić je asistirao i u 10. minutu drugog poluvremena, kada mu je lopta kratko dodata posle kornera, a on idealno  uposlio Sebastijana Alea, koji je povisio vođstvo udarcem glavom:

Nakon toga, Ajaks se razgorpadio, pa su golove dali i Entoni u 66. i Klasen u 76. za velikih 4:0.

Konačnih 5:0 postavio je kapiten Ajaksa. Zaslužio je da sjajnu partiju kruniše pogotkom. Izveo je odličan solo prodor i savaldao Dromela.

Tadićev klub je u meč sa PSV-om ušao kao lider na tabeli posle devet odigranih kola, sa bodom više od najljućeg suparnika, a ovim trijumfom odmakao se na "+4".