KAKAV KRAJ PREMIJER LIGE: Totenhem se spasao, Vest Hem ispao, oprostili se Salah i Bernardo Silva

ZAVRŠENA je još jedna sezone Premijer lige. Poslednje, 38. kolo bilo je veoma uzbudljivo, a poznat je i poslednji putnik u Čempionšip. Takođe, neki igrači su odigrali poslednje mečeve u ovom takmičenju.

КАКАВ КРАЈ ПРЕМИЈЕР ЛИГЕ: Тотенхем се спасао, Вест Хем испао, опростили се Салах и Бернардо Силва

FOTO: Tanjug/AP/Frank Augstein

Vest Hem će od naredne sezone igrati u drugom rangu engleskog fudbala. "Čekićari" su savladali Lids sa 1:0, ali isto je uradio i Totenhem.

"Pevci" su na svom terenu bili bolji od Evertona - 1:0, pa će tako najbolji klubovi sa Ostrva i dalje dolaziti u London.

Emotivno je bilo na "Etihadu" i "Enfildu". Poslednje mečeve za Mančester siti, odnosno Liveprul odigrali su Bernardo Silva i Mohamed Salah. Ispraćeni su kako dolikije, s obzirom na to šta su sve uradili i osvojili sa pomenutim klubovima.

Vredi istaći i da je ispisana istorija Premijer lige. Uradio je to sjajni Bruno Fernandeš u ubedljivoj pobedi Mančester junajeda nad Brajtonom (3:0).

Kada su u pitanju evropska takmičenja, u Ligi šampiona će nastupiti: Arsenal, Mančester siti, Mančester junajted, Aston Vila i Liverpul. U Ligi Evrope će igrati: Bornmut i Sanderlend, dok će u kvalifikacije za Ligu konferencija ekipa Brajtona.

Deo eliti u sezoni 2026/27 neće biti: Vulverhempton, Barnli i Vest Hem, a novajlije su Koventri, Ipsvič i Hal siti.

Bonus video: TAJNA NAJVEĆEG FUDBALSKOG STADIONA NA SVETU: Ovo je lista TOP 10 „hramova fudbala“

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

Komentari (0)

NOVAC OSTAO BEZ NOVCA! Flojd Mejveder tvrdi da mu je 175 miliona dolara ukradeno na neverovatan način!