ГЕНЕРАЛНА ПРОБА РЕАЛА: Бетис глуми Ливерпул у последњем колу Примере

20. 05. 2022. у 10:54 >> 10:54

Пулени Карла Анчелотија мислима су већ у финалу Лиге шампиона.

Фудбалери Реал Мадрида пласирали су се у финале Лиге шампиона пошто су у реванш мечу на нестваран начин савладали Манчестер сити са 3:1 после продужетака. Први дуел у Енглеској завршен је победом "грађана" од 4:3.

По ко зна који пут ове сезоне Анчелотијев и Бенземин тим враћао се из пепела и победио!

Повео је тим Пепа Гвардиоле у 73. минуту сјајним голом Ријада Мареза на асистенцију Бернарда Силве. Изгледало је да је Реал пред елиминацијом. Али овај тим је бесмртан…

Само неколико минута делило је фудбалере Манчестер ситија од другог узастопног финала Лиге шампиона, а онда је резервни играч домаћег тима Родриго за само два минута, у 90. и 91, постигао два гола и изборио продужетке за Реал.

У додатних 30 минута боље су се снашли домаћи. Ношени феноменалном подршком са трибина стигли су до тоталног преокрета. Кључни детаљ десио се у 35. минуту. Рубен Дијаш је оборио Бензему, а судија Орсато показао на једанеастерац. Француз је смирено извео најстрожу казну за коначних 3:1.

У борби за пехар "краљевиће" чека Ливерпул. Ова два тима играла су већ два пута у финалу – 1981. је славио енглески тим, а 2018. шпански. Утакмица је на програму 28. маја на стадиону "Француска".

Вечерашња утакмица и гостовање Бетиса имају за циљ само једно, а то је што боља припрема за пулене Јиргина Клопа. Нема сумње да ће "зелени" у неку руку "глумити" Ливерпул на стадиону "Сантијаго Бернабеу". Реалу дуел представља један вид тренинга, резултатски императив не постоји, титула је давно обезбеђена.

Што се Бетиса тиче, нада за пласман у Лигу шампиона и даље постоји, али је веома мала. Изабраници искусног Мануела Пелегринија морају да тријумфују у престоници и да се надају поразу Севиље на свом терену од Атлетика. Све у свему, тешка ситуација за клуб са "Бенито Виљамарина".

НАШ ТИП:  1 (квота 1,85)

БОРИША СИМАНИЋ ШОКИРАО СВЕ! Ево шта је изјавио репрезентативац који је изгубио бубрег играјући за Србију (ВИДЕО)

Кошаркашка репрезентација Србије је изгубила финале Светског првенства од Немачке, а на том мечу, као и на свим почев од друге фазе Мундобаскета, није могла да рачуна на Боришу Симанића. Он је изубио бубрег услед ударца добијеног на утакмици са Јужним Суданом, а управо се Симанић побринуо за невероватну сцену ове среде.

28. 03. 2024. у 21:39

ГРМЕЛА ЈЕ АРЕНА: Овако су гробари реаговали када су видели да су Тони Кукоч и Дино Рађа дошли на меч Партизан - Олимпијакос (ВИДЕО)

ГРМЕЛА ЈЕ АРЕНА: Овако су "гробари" реаговали када су видели да су Тони Кукоч и Дино Рађа дошли на меч Партизан - Олимпијакос (ВИДЕО)

КК Партизан и Олимпијакос састали су се у 32. колу Евролиге, а на ту утакмицу дошле су и две хрватске легенде, својевремено и асови југословенске репрезентације.

28. 03. 2024. у 20:37 >> 21:05