ODRŽIVI RAZVOJ
НОВА ПРИЛИКА ЗА МЛАДЕ У НИС-У: Пета сезона програма „NIS ENERGY”
На овај начин до сада је у компанији запослено чак 80 младих
30. 09. 2024. у 11:17УН циљ 4, 8
ТЕМЕЉ ЗА МЕЂУСОБНО РАЗУМЕВАЊЕ И МИР: Писменост је основно људско право, а не привилегија
ПОЈАМ писмености проширио се далеко изван традиционалног значења. Дигитална писменост подразумева способност не само читања и писања, већ и разумевања и критичког вредновања дигиталних информација.
08. 09. 2024. у 09:36УН циљ 4, 8, 9
ВЕШТАЧКА ИНТЕЛИГЕНЦИЈА У СЛУЖБИ ДОСТИЗАЊА ЦИЉЕВА ОДРЖИВОГ РАЗВОЈА: Фокус на образовање и запослење
ВЕШТАЧКА интелигенција (ВИ/АИ) представља једну од најзначајнијих технологија данашњице, са потенцијалом да трансформише различите аспекте друштва, укључујући образовање и запошљавање.
29. 08. 2024. у 09:14УН циљ 4, 8
ТРЕЋА СЕЗОНА ПРАКСЕ ЗА ОПЕРАТЕРЕ У НИС-у: Први радни ангажман за младе у Рафинерији и Петрохемији
У прве две сезоне програма учествовало је 45 практиканта, од којих је 25 наставило каријеру у компанији
26. 08. 2024. у 15:16УН циљ 4
ОД КЛИКОВА ДО НАПРЕТКА: Дигитални путеви младих за одрживи развој
МЛАДИ су одувек били носиоци промена, а данас, у ери дигитализације, њихова моћ је додатно појачана.
12. 08. 2024. у 14:15УН циљ 4, 9
Све већи број организација интегрише одрживост у своју пословну стратегију: Шта тачно значи „одрживост у пословању“?
УОПШТЕНО говорећи, одрживост у пословању се бави двема главним категоријама: утицајем пословања на животну средину и на друштво. Циљ стратегије одрживог пословања је да позитивно утиче на ове две области. Када компаније не преузму свој део одговорности, јављају се проблеми као што су загађење животне средине, неједнакост и друштвена неправда.
09. 08. 2024. у 16:06УН циљ 13
MEĐUNARODNI DAN PLANINA – 11.decembar
Od regulacije klime i usluga vodosnabdevanja, do održavanja i očuvanja zemljišta, planine su ključne za naše živote i egzistenciju.
Planine su dom 15% svetske populacije i četvrtine svetskih kopnenih životinja i biljaka. Sa planina se obezbeđuje voda za svakodnevni život polovine čovečanstva. Planine su domaćini oko polovine svetskih žarišta biodiverziteta i 30% svih ključnih oblasti biodiverziteta.
Ipak, planine pate od uticaja klimatskih promena i neodrživog razvoja, povećavajući rizike za ljude i planetu. Klimatske promene ugrožavaju protok vode, a brzo rastuće temperature primoravaju planinske vrste i ljude koji zavise od ovih ekosistema da se prilagode ili migriraju.
Tokom vekova, planinske zajednice su razvile rešenja za prilagođavanje njihovim teškim uslovima, suočavanje sa klimatskim promenama, smanjenje siromaštva i zaštitu ili obnavljanje biodiverziteta i ekosistema u planinskim regionima. Međunarodni dan planina 2024. ima za cilj da se fokusira na inovativna rešenja, podsticanje strategija prilagođavanja i osnaživanje mladih za održivu budućnost.
Tema ovogodišnjeg Međunarodnog dana planina je „Planinska rešenja za održivu budućnost – inovacije, prilagođavanje i mladi"