ДАНЦИ ЗАБОРАВЉАЈУ НА ПОРАЗ ОД ХРВАТСКЕ: Арнаутовић и Аустрија стижу на "Паркен"

13. 06. 2022. у 13:08

ЧЕТВРТО коло Лиге нација доноси нам занимљив окршај у Копенхагену.

ДАНЦИ ЗАБОРАВЉАЈУ НА ПОРАЗ ОД ХРВАТСКЕ: Арнаутовић и Аустрија стижу на Паркен

Данска се помало изненађујуће налази на првом месту групе "А1" Лиге нација. Скандинавска селекција тренутно има седам бодова, два више од другопласиране Аустрије која вечерас од 20.45 гостује у Копенхагену на "Паркен" стадиону.

Поменути ривали имали су међусобни окршај пре само недељу дана. У Бечу на "Ернст Хапел" стадиону славила је Данска са 2:1.

Утакмице у престоници Аустрије каснила је сат и по због нестанка струје у делу града у коме се налази прелепо фудбалско здање. На жалост домаћина, после мрака уследило је резултатско помрачење.

Водећи гол на мечу виђен је у 28. минуту. Стрелац за госте био је фудбалер Тотенхема Пјер Емил Хојберг.

У другом полувремену нови селектор Аустрије Ралф Рангник на терен је послао искусног Марка Арнаутовића и управо је он у 67. минуту помогао Ксаверу Шлагеру да изједначи резултат.

Аустријанац српског порекла је седам минута након асистенције имао велику прилику да постигне гол и донесе преокрет својој селекцији. Успео је да у трку заобиђе голмана Каспера Шмајхела, али није имао среће да затресе мрежу Данаца, лопта је погодила стативу.

Казна је стигла у 82. минуту. Сјајна акција Јенса Стригера Ларсена и још лепши погодак за коначних – 1:2!

У претходном колу Данска се није прославила на свом терену, Хрватска је доминирала у Копенхагену и стигла до минималног тријумфа - 1:0. Једини погодак на мечу дело је Марија Пашалића. Офанзивац Аталанте најбоље се снашао у казненом простору након центаршута Марцела Брозовића.

Са друге стране, Аустрија је дуго одолевала актуелном светском шампиону Француској. Чак су "јодлери" преко Андреаса Вајмана стигли до предности, али Килијан Мбапе је у другом полувремену показао своју класу и тако поставио коначних - 1:1.

Данска је на свом "Паркену" фаворит и против много квалитетнијих репрезентација од Аустрије. Изабраници Каспера Хјумланда покушаће да докажу да је узрок пораза од Хрватске само лош дан.

НАШ ТИП: 1 (квота 1,90)

АЛКАРАЗУ ЗЛАТО, НОВАКУ СУЗЕ: Срамотан текст престижног тениског сајта који Ђоковић не заслужује

"АЛКАРАЗУ ЗЛАТО, НОВАКУ СУЗЕ": Срамотан текст престижног тениског сајта који Ђоковић не заслужује

БЛИЖЕ се Олимпијске игре, велике наде Срби полажу на тениски турнир. Где Србију од 27. јула предводи Новак Ђоковић, који јури једини трофеј који му недостаје.

21. 07. 2024. у 13:53