ФРАНЦУЗИ НЕМАЈУ ПРАВО НА КИКС: "Триколорима" прети селидба у дивизију "Б"

13. 06. 2022. у 10:23 >> 10:23

ФУДБАЛСКА репрезентација Хрватске гостује актуелном светском шампиону у оквири 4. кола Лиге нација.

ФРАНЦУЗИ НЕМАЈУ ПРАВО НА КИКС: Триколорима прети селидба у дивизију Б

Од финалиста минулог Светског првенства очекивало се више. Актуелни владар планете и бранилац титуле у Лиги нација, селекција Француске, и даље није уписала тријумф у Лиги нација, док је Хрватска у минулом колу савладала Данску са 1:0. "Триколори" и "ватрени" сматрани су фаворитима у групи "А1", међутим, не иде све по плану.

Поменуте репрезентације поделиле су плен на "Пољуду" пре само седам дана. Резултат на стадиону сплитског Хајдука био је 1:1.

Сама утакмица много више је подсећала на пријатељску него на такмичарску.

Фудбалери уморни од тек завршене сезоне и оптерећени са четири репрезентативне утакмице у свега десетак дана, нису приказали посебно занимљиву утакмицу.

Поготово у првом полувремену превише су се респектовали играчи обе селекције. Анте Будимир је пропустио најбољу шансу за домаћине, а Муса Дијаби за госте.

У 34. минуту је Кристофер Енкунку затресао мрежу Доминика Ливаковића, али је ВАР потврдио добру процену помоћног судије да је француски фудбалер био у офсајд позицији.

Рани гол у другом полувремену ипак је мало убрзао утакмицу. Играо се 52. минуту када је Висам Бен Једер одлично проиграо Адријана Рабиоа, овај је утрчао у простор, побегао Јосипу Јурановићу и савладао хрватског голмана.

Имали су "триколори" преко Антоана Гризмана велику шансу да у 76. минуту дођу до другог гола, али је Ливаковић успео да изађе као победник из ситуације један на један.

Казна је уследила у 82. минуту, Андреј Краматић је оборен у шеснаестерцу Француске, италијански судија Марко Гвида је показао на белу тачку. Сигуран реализатор најстроже казне био је управо Крамарић – 1:1.

Овај меч био је јубирални 150. за капитена хрватске репрезентације Луку Модрића.

Вечерас од 20.45 на стадиону "Француска" у Паризу домаћин је апсолутни фаворит. Све сем тријумфа изабраника Дидијеа Дешама представљало би изненађење, а евентуални пораз значио би елиминацију из такмичења и потенцијалну селидбу у дивизију "Б".

НАШ ТИП: 1 (квота 1,55)

Преузмите нашу апликацију за љубитеље клађења

АЛКАРАЗУ ЗЛАТО, НОВАКУ СУЗЕ: Срамотан текст престижног тениског сајта који Ђоковић не заслужује

"АЛКАРАЗУ ЗЛАТО, НОВАКУ СУЗЕ": Срамотан текст престижног тениског сајта који Ђоковић не заслужује

БЛИЖЕ се Олимпијске игре, велике наде Срби полажу на тениски турнир. Где Србију од 27. јула предводи Новак Ђоковић, који јури једини трофеј који му недостаје.

21. 07. 2024. у 13:53