РИВЕР ВЕРУЈЕ У ЧУДА: "Милионери" играју за четвртфинале и Луиса Суареза

06. 07. 2022. у 13:34

КЛУБ из Буенос Ајреса полаже наде да би у случају доброг резултата преломио славног Уругвајца да прихвати њихову понуду и прикључи се екипи.

РИВЕР ВЕРУЈЕ У ЧУДА: Милионери играју за четвртфинале и Луиса Суареза

Пред фудбалерима Ривер Плејта је тежак задатак! "Милионери" после минималног пораза у првом мечу (0:1) дочекују на свом "Монументалу" Велез у реванш сусрету осмине финала Копа либертадорес.

Аргентински великан игра за два циља - резултат и Луиса Суареза.

Наиме, клуб из Буенос Ајреса полаже наде да би у случају доброг резултата преломио славног Уругвајца да прихвати њихову понуду и прикључи им се од четвртфинала.

Велез је у сјајном амбијенту и пред крцатим трибинама савладао Ривер протеклог четвртка 1:0, а требало је и морао је још убедљивије. Зашто то није тако, кривац је 19-годишњи Абијел Осорио. Ушао је у игру домаћег тима у другом полувремену и пропустио три стопостотне шансе за гол. Невероватно шта је све овај тинејџер промашио...

Све је по Ривер кренуло наопако у 14. минуту. Штопер Мартинез је прво погрешио пас, а онда ужасно неопрезно ушао у дуел са Лукасом Хансоном и скривио пенал. Хансон је преузео одговорност и погодио са беле тачке.

Имао је Ривер неке шансе у првом полувремену, али су Ромеро и Хулијан Алварез лоше реаговали у солидним ситуацијама. А онда је Велез издоминирао у другом полувремену. Риверов бивши ас Лукас Прато је имао добру прилику али је гађао поред гола.

У 66. минуту је на терен ушао 19-годишњи Абијел Осорио уместо неприметног Валтера Боуа. И одмах се потрудио да га примете. Истина, треба га похвалити како је улазио у шансе и како је направио пометњу у Риверовој последњој линији. Али узалуд све када је промашивао зицере.

После само минут на терену, Осорио је имао зицер са два метра, скоро празан гол, али је некако погодио голмана Арманија. Два минута касније скоро иста ситуација. Тачније још боља. И опет је Армани некако ушао у шут Осорију. Када је млади Велезов нападач у надокнади времена коначно нашао начин да промаши Арманија, зауставила га је пречка.

Пропустио је Осорио шансу да нокаутира Ривер и дао му наду да вечерас може до преокрета. Не би било чудо јер Гаљардов тим је много пута у нокаут фазама успевао да направи сличне подвиге.

НАШ ТИП: 1 (квота 1,53)

А ДВА ДАНА ПОСЛЕ ТРАГЕДИЈЕ... Невероватан списак! Међународни олимпијски комитет објавио ко од Руса може на Игре Париз 2024

А ДВА ДАНА ПОСЛЕ ТРАГЕДИЈЕ... Невероватан списак! Међународни олимпијски комитет објавио ко од Руса може на Игре "Париз 2024"

РАТ у Украјини и даље привлачи огромну пажњу широм планете, а најновије вести везане за тај сукоб, који Русија назива "специјална војна операција", долазе из сфере спорта. Наиме, постало је познато ко тачно од руских спортиста може на Олимпијске игре "Париз 2024", а тај списак је прилично кратак - јер су о њему одлучивали не само спортски, већ и политички параметри.

18. 07. 2024. у 18:59

НИЈЕ ПРОБЛЕМ КОЛЕНО: Чувени тенисер открио зашто је Ђоковић изгубио у финалу Вимблдона

"НИЈЕ ПРОБЛЕМ КОЛЕНО": Чувени тенисер открио зашто је Ђоковић изгубио у финалу Вимблдона

Чувени амерички тенисер Енди Родик коментарисао је финале Вимблдона и рекао да Новаку Ђоковићу није проблем сама операција колена, већ је указао на други проблем.

17. 07. 2024. у 17:04