СЕВЕР ПРОТИВ ЈУГА: Спартак Суботица - Радник Сурдулица

15. 07. 2022. у 08:59 >> 09:02

ДРУГО коло Моцарт бет Супер лиге Србије.

Фудбалери суботичког Спартака дочекаће Радник у мечу 2. кола Моцарт бет Супер лиге Србије. "Голубови" у вечерашњи дуел улазе након ремија (1:1) у Лучанима на премијери нове сезоне, док Сурдуличани стижу на север државе после пораза од новосадске Младости на свом терену (1:2).

Спартак је у Лучанима стигао до предности у 40. минуту голом Луке Бијеловића, Младост је до бода дошла преко Милана Бојовића. Најбољи стрелац у историји Супер лиге прецизан је био са беле тачке у 70. минуту.

Десети јул 2022. године и меч са Радником уписан је у анале Младости ГАТ из Новог Сада, одиграна је прва утакмица у елитном такмичењу, али да овај датум буде подвучен црвеним постарали су се Милан Миросављев и Андрија Радуловић.

Головима у 16. и 55. минуту поменути тандем донео је победу Новосађанима (2:1) над Радником, на дебију овог клуба у елитном рангу такмичења! Са друге стране, крај прошле сезоне означио је и крај серије Радника од осам мечева без пораза у првенству. Неповезани, безидејни, конфузни, нису се могли ни надати бољем исходу.

Лоши резултати у припремном периоду очито нису били случајност и пред тренером Линтом је много посла. Неодустајање са играчем мање у самом финишу једино је позитивно са овог меча, у чему могу да потраже наду за наставак сезоне…

Практично, једину шансу коју је имао у полувремену без ударца у оквир гола ривала, клуб са југа Србије је добио на поклон, као последицу несигурности голмана и капитена Младости Алексе Милојевића. У седмом минуту Дурнојић је изнудио, Суботић извео корнер, Милојевићу је чиста лопта исклизнула из руку, али Спасић се није најбоље снашао и главом је пребацио гол.

Радник је савлaдао данашњег ривала у претходна два међусобна сусрета, али... Када се све сабере, бољи утисак на премијери је оставио Спартак, те због тога малу предност дајемо Суботичанима.

НАШ ТИП: 1X&2+ (квота 1,70)

А ДВА ДАНА ПОСЛЕ ТРАГЕДИЈЕ... Невероватан списак! Међународни олимпијски комитет објавио ко од Руса може на Игре Париз 2024

А ДВА ДАНА ПОСЛЕ ТРАГЕДИЈЕ... Невероватан списак! Међународни олимпијски комитет објавио ко од Руса може на Игре "Париз 2024"

РАТ у Украјини и даље привлачи огромну пажњу широм планете, а најновије вести везане за тај сукоб, који Русија назива "специјална војна операција", долазе из сфере спорта. Наиме, постало је познато ко тачно од руских спортиста може на Олимпијске игре "Париз 2024", а тај списак је прилично кратак - јер су о њему одлучивали не само спортски, већ и политички параметри.

18. 07. 2024. у 15:59

НИЈЕ ПРОБЛЕМ КОЛЕНО: Чувени тенисер открио зашто је Ђоковић изгубио у финалу Вимблдона

"НИЈЕ ПРОБЛЕМ КОЛЕНО": Чувени тенисер открио зашто је Ђоковић изгубио у финалу Вимблдона

Чувени амерички тенисер Енди Родик коментарисао је финале Вимблдона и рекао да Новаку Ђоковићу није проблем сама операција колена, већ је указао на други проблем.

17. 07. 2024. у 17:04