ЗВЕЗДАШИ СКЕНИРАЈУ ЕВЕНТУАЛНОГ ПРОТИВНИКА: Трабзон у великом стилу започење нову сезону

30. 07. 2022. у 10:05

НЕЋЕ бити лако, али формални домаћин не бежи од улоге фаворита.

Фудбалери Трабзона покушаће да у великом стилу започну нову сезону. Шампион Турске дочекаће Сивас у Истанбулу у мечу Суперкупа.

Био је Трабзон билу дупле круне минуле такмичарске године, али десио се Кајсери. "Олуја са Црног мора" испустила је предност из првог меча полуфинала Купа (1:0) и тако остала кратких рукава. Кајсери је славио са чак 4:2.

"Анадолска звезда" је оба пута прошле сезоне изгубила од Трабзона, код куће овог ривала није добила годинама (последњи пут 2013) и ништа није наговештавало да се лоша традиција прекида, поготово што је Енвакаме већ у 3. минуту донео предност гостима, подигавши у укупном скору на 2:0.

Кајсери је успео у раној фази другог полувремена да преокрене погоцима Башана и Хосеинија, међутим након што је Бакасетас још једном матирао голмана домаћег тима у 82. минуту, изгледало је да умире и последња нада момака Хикмета Карамана.

А онда права лудница на стадиону "Кадир Хас Шехир".

У првом минуту судијске надокнаде Маме Тијам са пенала за 3:2, па у 90+6 Емрах Башан по други пут  за коначних 4:2 и пласман Кајсерија у велико финале.

Ипак, кратко је трајала срећа црвено-жутих. Када се очекивао велики искорак и подизање трофеја уследио је шок. Сивас је након преокрета славио са 3:2, упркос вођству Кајсетија на полувремену од 1:0.

Успели су црвено-бели да изједначе у другом полувремену, а онда су уследили феноменални продужеци у којима су виђена чак три гола. Одлучујући погодак дело је Мусе Конатеа из 113. минута.

Трабзон жели да сезону започне новим пехаром и тако припреди нову журку за памћење својим навијачима. Неће бити лако, али формални домаћин не бежи од улоге фаворита.

Подсетимо, турски шампион један је од потенцијалних противника Црвене звезде у плеј-офу за пласман у Лигу шампиона. Међутим, црвено-бели требају прво да елиминишу јерменски Пјунук у трећем колу доигравања за улазак у елитну.

Поред Трабзона потенцијални ривали су још и победници двомеча Бодо/Глимт - Жалгирис и Аполон - Макаби Хаифа.

НАШ ТИП: 1X&2+ (квота 1,65)

А ДВА ДАНА ПОСЛЕ ТРАГЕДИЈЕ... Невероватан списак! Међународни олимпијски комитет објавио ко од Руса може на Игре Париз 2024

А ДВА ДАНА ПОСЛЕ ТРАГЕДИЈЕ... Невероватан списак! Међународни олимпијски комитет објавио ко од Руса може на Игре "Париз 2024"

РАТ у Украјини и даље привлачи огромну пажњу широм планете, а најновије вести везане за тај сукоб, који Русија назива "специјална војна операција", долазе из сфере спорта. Наиме, постало је познато ко тачно од руских спортиста може на Олимпијске игре "Париз 2024", а тај списак је прилично кратак - јер су о њему одлучивали не само спортски, већ и политички параметри.

18. 07. 2024. у 18:59

НИЈЕ ПРОБЛЕМ КОЛЕНО: Чувени тенисер открио зашто је Ђоковић изгубио у финалу Вимблдона

"НИЈЕ ПРОБЛЕМ КОЛЕНО": Чувени тенисер открио зашто је Ђоковић изгубио у финалу Вимблдона

Чувени амерички тенисер Енди Родик коментарисао је финале Вимблдона и рекао да Новаку Ђоковићу није проблем сама операција колена, већ је указао на други проблем.

17. 07. 2024. у 17:04