СТАРИ ВУК ХОЋЕ У ЕЛИТУ: Луческу и Динамо бране гол предности
ВЕЧЕРАС од 20.30 на "Меркур арени" у Грацу очекује нас занимљив реванш између домаћег Штурма и Динама из Кијева

Фото: Profimedia
Иако је, макар на папиру, знатно слабији од кијевског Динама, Штурм из Граца имао је за чиме да жали после првог меча против украјинског тима одиграног пре недељу дана у пољском Лођу где Динамо игра своје мечеве због рата у Украјини.
Динамо је Лођу остварио минималну победу од 1:0, а данас ће у Грацу од 20.30 покушати да овери пласман у плеј-оф квалификација за Лигу шампиона.
Чинило се пре недељу дана да Динамо неће имати посебно тежак посао, нарочито после одличног резултата у другом колу и елиминација турског Фенербахчеа. Турски тим словио је за фаворита, али је стари лисац Мирчеа Луческу успео да тим састављен готово само од Украјинаца ипак одведе у наредну рунду и то после победе усред Истанбула.
Све то наравно додатно је мотивисало украјинског шампиона који је и у Лођу успео да дође до тријумфа, истина минималног и уз нешто лошију игру од очекиване, али је битан крајњи резултат, а он је тренутно за Динамо позитиван.
Што се тиче Штурма, екипа тренера Кристијана Илцера могла је да има и позитиван резултат из првог меча, па самим тим и боље шансе за пласман у плеј-оф мада оне и овако нису занемарлљиве. Штурм је у првом мечу био без помоћ четворице стандардних играча – Јакоба Јанчера, Отара Китиешвилија, Никласа Гајрхофера и Винсента Трумера и без обзира на то имао три одличне прилике у првих 25 минута меча, а две је пропустио млади 19-годишњи Данац Расмус Хејлун који је четири дана пре тога донео победу са два гола против Салцбурга у аустријској Бундеслиги.

"ТАЈ ЧОВЕК МИ ЈЕ УНИШТИО ДЕО ЖИВОТА!" Горан Иванишевић се појавио у Београду
Некада врхунски тенисер а сада тренер, Горан Иванишевић, дошао је у Београд.
15. 05. 2025. у 19:00

ХАОС У АЛБАНИЈИ! Многи побеснели, за све им "крива" Србија?!
Велико незадовољство влада у Албанији, а за то је тамошњим фудбалским навијачима, условно речено, "крива" Србија.
15. 05. 2025. у 16:47

ШОК ПРОМЕНЕ У ФУДБАЛУ! Мења се и правило офсајда, и како се игра Лига шампиона!
Дошло је време за нову промену фудбалских правила. И то оних који се тичу офсајда. А може да се догоди и (нова) промена система такмичења у Лиги шампиона.
15. 05. 2025. у 12:21
Коментари (0)