СУДАР ИГРАЧКИХ ЛЕГЕНДИ: Мегдан Џерарда и Лампарда на "Вила парку"

13. 08. 2022. у 08:26 >> 09:47

УТАКМИЦА је на програму пд 13 часова и 30 минута.

СУДАР ИГРАЧКИХ ЛЕГЕНДИ: Мегдан Џерарда и Лампарда на Вила парку

Фудбалери Астон Виле дочекаће Евертон у првом мечу другог кола енглеске Премијер лиге. Утакмица у Бирмингему биће прилика за обе екипе да стигну до првих бодова у сезони. Домаћин је поражен од Борнмута на гостовању са 2:0, док је бољи од клуба са "Гудисона" био Челси резултатом 0:1.

Популарни "лавови" разочарли су на премијери. Нови-стари члан елите надиграо је пулене Стивена Џерарда у сваком смислу. Астон Вила је деловала смушено и изгубљено, организација и концепт у игри није постојао, а све се сводило на индивидуалне акције Кутиња.

Ако се узме у обзир и експресно вођство домаћина, летаргија је трајала скоро свих 90. минута.

Џеферсон Лерма је погодио већ у другом минуту, од тог момента "трешњице" су се повукле и своју шансу вребале из контранапада. Менаџер Скот Паркер је свесно препустио посед лопте Астон Вили која то није знала да искористи. Коначан резултат поставио је Кифер Мур у 80. минуту.

"Карамеле" су поразом од Челсија (0:1) прекинуле сјајан низ од девет година без пораза на отварању првенства. Први пут од 2012. године Евертон је поражен у првом колу, а један од главних криваца за то је Жоржињо који је био стрелац јединог гола на мечу.

Френк Лампард је на први проблем наишао у 18. минуту када се Мејсон Холгејт теже повредио и на терену га је заменио Бен Годфри. Указивање помоћи је потрајало, па је прво полувреме продужено чак осам минута.

У деветом минуту надокнаде, Дукуре је неопрезно стартовао над Беном Чилвелом и судија је показао на белу тачку. Одговорност је преузео Жоржињо и рутински савладао Џордана Пикфорда.

Евертон је покушавао да дође до изједначења и најближи томе је био када је Демарај Греј истрчао пред Едуара Мендија, али је Тијаго Силва успео да га изблокира и лопта је завршила у гол ауту.

Друго полувреме је такође имало већу надокнаду, овога пута читавих 10 минута, али није било промене резултата.

Претходне сезоне Астон Вила је у оба наврата савладала Евертон - 0:1 и 3:0.

НАШ ТИП: 1 (квота 1,83)

А ДВА ДАНА ПОСЛЕ ТРАГЕДИЈЕ... Невероватан списак! Међународни олимпијски комитет објавио ко од Руса може на Игре Париз 2024

А ДВА ДАНА ПОСЛЕ ТРАГЕДИЈЕ... Невероватан списак! Међународни олимпијски комитет објавио ко од Руса може на Игре "Париз 2024"

РАТ у Украјини и даље привлачи огромну пажњу широм планете, а најновије вести везане за тај сукоб, који Русија назива "специјална војна операција", долазе из сфере спорта. Наиме, постало је познато ко тачно од руских спортиста може на Олимпијске игре "Париз 2024", а тај списак је прилично кратак - јер су о њему одлучивали не само спортски, већ и политички параметри.

18. 07. 2024. у 13:59

НИЈЕ ПРОБЛЕМ КОЛЕНО: Чувени тенисер открио зашто је Ђоковић изгубио у финалу Вимблдона

"НИЈЕ ПРОБЛЕМ КОЛЕНО": Чувени тенисер открио зашто је Ђоковић изгубио у финалу Вимблдона

Чувени амерички тенисер Енди Родик коментарисао је финале Вимблдона и рекао да Новаку Ђоковићу није проблем сама операција колена, већ је указао на други проблем.

17. 07. 2024. у 17:04