ДВОБОЈ ПТИЦА НА ЈУГУ ЕНГЛЕСКЕ: "Галебови" дочекују "свраке"

13. 08. 2022. у 09:45

ОБЕ екипе славиле у првом колу.

ДВОБОЈ ПТИЦА НА ЈУГУ ЕНГЛЕСКЕ: Галебови дочекују свраке

Tanjug/AP

Након одличне партије на "Олд трафорду" и тријумфа над Манчестер јунајтедом од 2:1, Брајтон жели да настави у истом ртиму. На "Фалмер стадиону" у оквиру другог кола Премијер лиге стиже Њукасл који је на отварању нове сезоне био бољи од Нотингем фореста резултатом 2:0.

Почетак меча на "театру снова" најавио је каснија дешавања. Већ у 15. секунди утакмице Брајтон је имао прилику, после грешке одбране домаћина, Леандро Тросард је одузео лопту, ушао у шеснаестерац и искоса са десне стране шутирао, срећом по Јунајтед поред њхивог гола.

Наставило се у истом ритму, Јунајтед је играо прилично неповезано, "галебови" са много вере у себе, уз високи пресинг кад год је то било могуће. И таква игра донела им је голове, оба је постигао Паскал Грос, први у 30. минуту после асистенције Велбека, други девет минута касније.

Није Тен Хаг имао куда, па је већ у 53. минуту на терен послао Кристијана Роналда, уместо неприметног Фреда. Тачно 15 минута касније Манчестер се вратио у игру, после аутогола Мекалистера. Није имао много расположивих адута на клупи холандски стручњак, он је другу измену начинио тек у 78. минуту, кад је на терен послао и Ван де Бека уместо Мектоминија.

Није му то много помогло, иако је Манчестер јуњатед имао привидну иницијативу, али не и озбиљније прилике. Брајтон се до краја меча умешно бранио за прво велико изненађење ове сезоне у Премијер лиги и тријумф на "Олд трафорду".

Фудбалери Њукасла победили су Нотингем форест 2:0 на свом терену у првом колу Премијер лиге, чиме су покварили деби "шумара" у елитном рангу.

Енглески великан из касних 70-их вратио се у елиту после 23. године и за победу у највишем рангу ће изгледа морати још мало да сачека.

Њукасл је током читавог дуела био бољи тим, поред веће теренске иницијативе, домаћин је имао и знатно више шутева ка голу ривала (23-5), тако да се питање победника није ни постављало.

Нотингем се добро бранио у првом полувремену, нарочито се истакао голман Хендерсон код покушаја Вилсона и Жоеилтона, али није успео да сачува своју мрежу у другом делу игре.

"Свраке" су након одмора кренуле у потпуну офанзиву и са таквим приступом повели у 58. минуту преко Шара, да би коначан резултат поставио Вилсон десет минута пред крај сусрета.

Последњи међусобни дуел данашњих ривала завршен је резултатом 2:1 у корист Њукасла.

НАШ ТИП: 1X&2+ (квота 1,88)

Преузмите нашу апликацију за љубитеље клађења

А ДВА ДАНА ПОСЛЕ ТРАГЕДИЈЕ... Невероватан списак! Међународни олимпијски комитет објавио ко од Руса може на Игре Париз 2024

А ДВА ДАНА ПОСЛЕ ТРАГЕДИЈЕ... Невероватан списак! Међународни олимпијски комитет објавио ко од Руса може на Игре "Париз 2024"

РАТ у Украјини и даље привлачи огромну пажњу широм планете, а најновије вести везане за тај сукоб, који Русија назива "специјална војна операција", долазе из сфере спорта. Наиме, постало је познато ко тачно од руских спортиста може на Олимпијске игре "Париз 2024", а тај списак је прилично кратак - јер су о њему одлучивали не само спортски, већ и политички параметри.

18. 07. 2024. у 13:59

НИЈЕ ПРОБЛЕМ КОЛЕНО: Чувени тенисер открио зашто је Ђоковић изгубио у финалу Вимблдона

"НИЈЕ ПРОБЛЕМ КОЛЕНО": Чувени тенисер открио зашто је Ђоковић изгубио у финалу Вимблдона

Чувени амерички тенисер Енди Родик коментарисао је финале Вимблдона и рекао да Новаку Ђоковићу није проблем сама операција колена, већ је указао на други проблем.

17. 07. 2024. у 17:04