НОВАЈЛИЈА БЕЗ ШАНСИ У БАЧКОЈ РАВНИЦИ: Лазетић респектује Линту

Н.П.

21. 08. 2022. у 10:39

НОВОСАДСКА Младост гостује ТСЦ-у у утакмици 7. кола Супер лиге Србије

Домаћин на претходне дву утакмице у првенству нема тријумф. Након ненаданог пораза код куће од Новог Пазара (0:1), одиграо је реми без голова на гостовању Напретку. Иако су досадашњи сусрети Крушевљана и Тополчана обиловали головима, превелики респект који су и уочи утакмице показали тренери Душан Ђорђевић и Жарко Лазетић, учинио је да су обе стране најпре гледале да сачувају своју мрежу.

ТСЦ је цементирањем одбране пробао да чека противника и казни га за сваку грешку контрама и тиме настави сјајну серију игара и резултата у гостима, док Напредак себи никако није поново смео да дозволи олако примљене голове као у претходном сусрету против Јавора.

Ипак, чини се да су обе екипе морале да буду храбрије у појединим деловима меча, посебно оним у којем су пробале да доминирају. Изабраници Жарка Лазетића тренутно заузимају шесто место на табели Супер лиге са девет освојених бодова и гол-разликом 7:2.

Фудбалери Младости су у паду форме везали су три узастопна пораза у првенству. Свакако најболнији је у прошлом колу од вицешампиона Партизана на "Карађорђу" (1:0). Није било много шанси на обе стране све до 57. минута када је прилику  имала домаћа екипа. Са двадесетак метара је шутирао Никола Поповић, а интервенцију је забележио голман "црно-белих". Партизан је прву озбиљнију шансу имао у 66. минуту, пошто је пречку из слободног ударца погодио Немања Јовић.

Голман Поповић је у четвртом минуту надокнаде спречио Илију Бабића да постигне гол за Младост, да би само минут касније тим Гордана Петрића дошао до победе после гола Светозара Марковића. Пулени Александра Линте налазе се на 13. месту у Супер лиги Србије са четири освојена бода након шест одиграних кола уз гол-разлику 3:10.

Ово ће бити први међусобни дуел између два клуба. Младост је прошле сезоне остварила најбољи пласман у историји клуба пласманом у највиши ранг српског фудбала. ТСЦ је пред својим навијачима на прелепом стадиону фаворит, очекујемо да се врати на победнички колосек и освоји сва три бода у вечерашњем окршају.

НАШ ПРЕДЛОГ: 1 (квота 1,50)

А ДВА ДАНА ПОСЛЕ ТРАГЕДИЈЕ... Невероватан списак! Међународни олимпијски комитет објавио ко од Руса може на Игре Париз 2024

А ДВА ДАНА ПОСЛЕ ТРАГЕДИЈЕ... Невероватан списак! Међународни олимпијски комитет објавио ко од Руса може на Игре "Париз 2024"

РАТ у Украјини и даље привлачи огромну пажњу широм планете, а најновије вести везане за тај сукоб, који Русија назива "специјална војна операција", долазе из сфере спорта. Наиме, постало је познато ко тачно од руских спортиста може на Олимпијске игре "Париз 2024", а тај списак је прилично кратак - јер су о њему одлучивали не само спортски, већ и политички параметри.

18. 07. 2024. у 18:59

НИЈЕ ПРОБЛЕМ КОЛЕНО: Чувени тенисер открио зашто је Ђоковић изгубио у финалу Вимблдона

"НИЈЕ ПРОБЛЕМ КОЛЕНО": Чувени тенисер открио зашто је Ђоковић изгубио у финалу Вимблдона

Чувени амерички тенисер Енди Родик коментарисао је финале Вимблдона и рекао да Новаку Ђоковићу није проблем сама операција колена, већ је указао на други проблем.

17. 07. 2024. у 17:04