ПАРИЖАНИ ГАЗЕ РЕДОМ: "Мастифи" чекају шампиона

Н.П.

21. 08. 2022. у 10:08

ФУДБАЛЕРИ Лила састају се са ПСЖ-ом у мечу 3. кола француске Лиге 1.

ПАРИЖАНИ ГАЗЕ РЕДОМ: Мастифи чекају шампиона

Чета Кристофа Галтијеа је одлично ушла у нову сезону. "Свеци" су у прва два кола остварили исто толико тријумфа уз одличну гол разлику 10:2. Парижани су прво "разнели" Клермон (5:0), да би за викенд надиграли на "Парку принчева" Монпеље у правој голеади (5:2).

Килијан Мбапе некарактеристично за себе, промашио је једанаестерац у 23. минуту, па се за први гол на утакмици чекало до финиша првог полувремена. У 39. минуту штопер гостију, Фалај Сацко несрећно је постигао аутогол који је испоставиће се “отворио” утакмицу. Само три минута касније досуђен је нови једанаестерац, овај пут шутирао је Нејмар и донео (2:0), Парижанима. Бразилац, који игра као други човек ове сезоне постигао је и први гол из игре за “свеце” у 51. минуту, за себе некарктеристично  главом. Био је то његов чак пети погодак на уводне три утакмице, уз три асистенције, чиме је показао да је у страшној форми. Успео је Монпеље да “покаже зубе” и постигне погодак преко искусног нападача Вахбија Казрија у 59. минуту. Затим се и Мбапе коначно уписао у стрелце у 69. минуту, док је пети гол за ПСЖ дело новопридошлице из Лила, Рената Санчеза у 87.минуту. Коначних (5:2), поставио је Енцо Чато у другом минуту надокнаде.

Фудбалери Лила су непоражени у претходна два кола. "Мастифи" су након сјајне победе над Оксером код куће (4:1), ремизирали на гостовању (Нанту 1:1). Изабраници Паола Фонсеке се налазе на петом месту на табели Лиге 1, са четири освојена бода уз гол-разлику 5:2.

У минулом међусобном дуелу између клубова победио је ПСЖ резултатом 5:1. "Свеци" су у феноменалној форми, играју отворен и нападачки фудбал који гледаоци обожавају. Очекујемо да у вечерашњем окршају на стадиону "Пјер Мороа" гости постигну минимум два гола на утакмици.

НАШ ПРЕДЛОГ: Тим 2 више од 1,5 (квота 1,45)

А ДВА ДАНА ПОСЛЕ ТРАГЕДИЈЕ... Невероватан списак! Међународни олимпијски комитет објавио ко од Руса може на Игре Париз 2024

А ДВА ДАНА ПОСЛЕ ТРАГЕДИЈЕ... Невероватан списак! Међународни олимпијски комитет објавио ко од Руса може на Игре "Париз 2024"

РАТ у Украјини и даље привлачи огромну пажњу широм планете, а најновије вести везане за тај сукоб, који Русија назива "специјална војна операција", долазе из сфере спорта. Наиме, постало је познато ко тачно од руских спортиста може на Олимпијске игре "Париз 2024", а тај списак је прилично кратак - јер су о њему одлучивали не само спортски, већ и политички параметри.

18. 07. 2024. у 18:59

НИЈЕ ПРОБЛЕМ КОЛЕНО: Чувени тенисер открио зашто је Ђоковић изгубио у финалу Вимблдона

"НИЈЕ ПРОБЛЕМ КОЛЕНО": Чувени тенисер открио зашто је Ђоковић изгубио у финалу Вимблдона

Чувени амерички тенисер Енди Родик коментарисао је финале Вимблдона и рекао да Новаку Ђоковићу није проблем сама операција колена, већ је указао на други проблем.

17. 07. 2024. у 17:04