ПРЕМИЈЕРА НА "ЂУЗЕПЕ МЕАЦИ": Интер демонстрира своју снагу

20. 08. 2022. у 10:20

Зицер за "нероазуре".

ПРЕМИЈЕРА НА ЂУЗЕПЕ МЕАЦИ: Интер демонстрира своју снагу

Премијера Интера пред својим навијачима је вечерас од 20.45. "Нероазури" дочекују Специју у мечу другог кола Серија А. Нису пулени Симонеа Инзагија бриљирали на отварању сезоне, Лече је пало у судијској надокнади - 1:2.

Можда бивши стратег Лација није наштимовао екипу да изгледа доминанто већ на старту такмичарске године, али је бар погодио са изменама, или боље речено изменом. На двадесетак и кусур минута до краја утакмице, убацио је Едина Џека и Дензела Дамфриса и кренуо по тријумф са три класична шпица. Међутим, победу му је донео десни бек након корнера Никола Бареле у четвртом, уједно и последњем минуту надокнаде.

Када је Лукаку већ у другом минуту, из првог контакта са лоптом, закуцао лопту главом у мрежу, деловало је да изабранике Симонеа Инзагија чека лагана шетња Апулијом. Даљи ток догађаја натерао је тренера гостију да у последњој четвртини утакмице стрепи и све карте баци у офанзиву. Уместо да покуша да докусури противника већ до половине сусрета, Интер је суштински у том периоду доминирао само теренски, односно у поседу лопте који није донео много опасности по гол домаћина.

Севнула је контра домаћина у 48. минуту, школски изведена, уз дупли пас летошњег појачања Асана Сисеја и Федерика Ди Франческа који је поделио завршни пас у делићу секунде, идеалном да се избегне офсајд. Нападач из Гамбије је слањем лопте у малу мрежу, уз саму стативу показао да није случајно прошле сезоне постигао 20 голова за Зирих, а приде имао још 11 асистенција.

Кренуло је Лече потпуно да се повлачи у завршним минутима утакмице, Хјулманд мајсторким уклизавањем, телом спречио сигуран гол Лукакуа и таман када је деловало да бод остаје на крајњем југу Апенинског полуострва, Дафмрис је грудима унео лопту у мрежу.

Специја је у првом колу, у веома "тврдом" мечу, савладала Емполи минималним резултатом. Једини стрелац на утакмици био је Мбала Нзола.

Прошле сезоне Интер је вечерашњег ривала савладао у оба дуела - 2:0 и 1:3.

НАШ ТИП: 1&2-5 (kvota 1,60)

А ДВА ДАНА ПОСЛЕ ТРАГЕДИЈЕ... Невероватан списак! Међународни олимпијски комитет објавио ко од Руса може на Игре Париз 2024

А ДВА ДАНА ПОСЛЕ ТРАГЕДИЈЕ... Невероватан списак! Међународни олимпијски комитет објавио ко од Руса може на Игре "Париз 2024"

РАТ у Украјини и даље привлачи огромну пажњу широм планете, а најновије вести везане за тај сукоб, који Русија назива "специјална војна операција", долазе из сфере спорта. Наиме, постало је познато ко тачно од руских спортиста може на Олимпијске игре "Париз 2024", а тај списак је прилично кратак - јер су о њему одлучивали не само спортски, већ и политички параметри.

18. 07. 2024. у 18:59

НИЈЕ ПРОБЛЕМ КОЛЕНО: Чувени тенисер открио зашто је Ђоковић изгубио у финалу Вимблдона

"НИЈЕ ПРОБЛЕМ КОЛЕНО": Чувени тенисер открио зашто је Ђоковић изгубио у финалу Вимблдона

Чувени амерички тенисер Енди Родик коментарисао је финале Вимблдона и рекао да Новаку Ђоковићу није проблем сама операција колена, већ је указао на други проблем.

17. 07. 2024. у 17:04