КАКАВ МЕЧ У СЕРИЈИ А: Звездаши једни против других на "Ренато Далари"

21. 08. 2022. у 09:42 >> 10:00

ИНТЕРЕСАНТНО вече на "чизми".

КАКАВ МЕЧ У СЕРИЈИ А: Звездаши једни против других на Ренато Далари

Фудбалери Болоња покушаће да пред својим навијачима упишу први тријумф у сезони. Екипа коју са клупе предводи наш Синиша Михајловић дочекаће вечерас од 20.45 Верону на стадиону "Ренадо Далара". "Хртови" су поражени у првом колу од Лација на "Олимпику" са 1:2, док је Наполи демолирао "мастифе" на "Бентегодију" резултатом 2:5.

Врло садржајно било је на "Олимпику" где је Лацио после преокрета савладао Болоњу - 2:1 (0:1). Ужасно је утакмица кренула по Мауриција Сарија, летошње појачање Луис Максимијано је већ у шестом минуту направио глупост, покупио лопту руком изван шеснаестерца и зарадио директан картон.

Пола сата касније и пенал за госте, а Марко Арнаутовић је преузео одговорност, погодио и показао да је и поред спекулација о трансферу у Манчестер јунајтед мислима на терену.

Наду у преокрет који ће се касније догодити дао је штопер гостију Адама Соумаоро, пошто је у финишу првог дела пожутео два пута у кратком временском периоду. Бројчано поравнати, домаћи фудбалери по изједначење су кренули од старта наставка, мада их је погурао искусни дефанзивац гостију Лоренцо Де Силвестри аутоголом средином полувремена.

На преокрет није се дуго чекало, стигао је десетак минута касније, а у њему је учествовао и српски фудбалер Сергеј Милинковић Савић коиј је једним додиром спојио са голом Ћира Имобилеа, а најбољи стрелац из прошле сезоне наставио тамо где је стао у априлу.

Верона је поражена на премијери нове сезоне пред својим навијачима, Наполи је заиста био бољи ривал и на крају убедљиво тријумфовао - 2:5.

Домаћи су повели преко Лазање, али су Наполитанци до полувремена преокренули резултат, захваљујући погоцима Грузина Кваратшкелије и Нигеријца Осимена.

Последњи напад Верона је задала на старту другог дела, када је Томас Анри изједначио резултат, али онда је уследила права канонада Наполија ка голу голмана Монтипа.

Прво је Зјелинкси у 55. минуту повисио на 2:0, онда Лоботка десет минута касније донео два гола предности, да би коначан резултат поставио Политано у 79. минуту.

Целу утакмицу у домаћем саставу одиграли су српски репрезентативци Дарко Лазовић и Иван Илић.

Интересантно, биће ово судар великих навијача и бивших чланова Црвене звезде. Са једне стране Михајловић и Арнаутовић, а са друге поменути Лазовић и Илић. Сви сем Артанутовића наступали су за клуб из "Љутице Богдана", док је репрезентативац Аустрије од малих ногу везан за црвено-беле.

На последња два међусобна дуела вечерашњих ривала виђене су победе домаћина. Верона је славила на "Бентегодију" са 2:1, док је Болоња на свом терену резултатом 1:0 обезбедила три бода.

НАШ ТИП: 1 (kvota 2,30)

А ДВА ДАНА ПОСЛЕ ТРАГЕДИЈЕ... Невероватан списак! Међународни олимпијски комитет објавио ко од Руса може на Игре Париз 2024

А ДВА ДАНА ПОСЛЕ ТРАГЕДИЈЕ... Невероватан списак! Међународни олимпијски комитет објавио ко од Руса може на Игре "Париз 2024"

РАТ у Украјини и даље привлачи огромну пажњу широм планете, а најновије вести везане за тај сукоб, који Русија назива "специјална војна операција", долазе из сфере спорта. Наиме, постало је познато ко тачно од руских спортиста може на Олимпијске игре "Париз 2024", а тај списак је прилично кратак - јер су о њему одлучивали не само спортски, већ и политички параметри.

18. 07. 2024. у 18:59

НИЈЕ ПРОБЛЕМ КОЛЕНО: Чувени тенисер открио зашто је Ђоковић изгубио у финалу Вимблдона

"НИЈЕ ПРОБЛЕМ КОЛЕНО": Чувени тенисер открио зашто је Ђоковић изгубио у финалу Вимблдона

Чувени амерички тенисер Енди Родик коментарисао је финале Вимблдона и рекао да Новаку Ђоковићу није проблем сама операција колена, већ је указао на други проблем.

17. 07. 2024. у 17:04