ДОРТМУНД ЈЕ АПСОЛУТНИ ФАВОРИТ: Све сем тријумфа "милионера" сматраће се изненађењем

20. 08. 2022. у 09:33

ВЕРДЕР стиже на "Вестфален".

ДОРТМУНД ЈЕ АПСОЛУТНИ ФАВОРИТ: Све сем тријумфа милионера сматраће се изненађењем

Борусија Дортмунд ће на свом "Вестфалену" дочекати повратника у Бундеслигу екипу Вердера. Утакмица трећег кола на програму је данас од 15.30.

"Милионери" су били на прагу пораза у Фрајбургу у претходној рунди, али је су са два гола резервиста успели да преокрену и остваре други тријумф у исто толико мечева.

Средином првог полувремена оба тима су имали по једну одличну прилику. Најпре Дортмунд, али је у 22. минуту сјајан ударац Модесте из прве одбранио Флекен. Само минут касније, могли су домаћи до гола, али је Шалаи био замало непрецизан.

У 35. минуту Фрајбург је повео. Гинтер је одлично упослио Грегорича, који је сјајно стартовао у новом клубу, у две утакмице Бундеслиге постигао је два гола.

Али, финиш и неколико грешака скупо су коштале домаћина. Испоставило се да је шеф струке “Милионера” Един Терзић направио фантастичне измене, али имао је његов тим и доста среће.

Најпре је у 77. минуту резервиста Гитенс шутирао са скоро 25 метара, а голман Флеке је несхватљиво лоше интервенисао, уместо да избије лопту у поље или преко гола, она је одсела у његовој мрежи.

Само седам минута касније после сјајног додавања Брантда погодио је и Мукоко, одбрана Фрајбурга била је немоћна код сјајне акције гостију. Занимљиво, голове за Дортмунд постигли су момци који имају само 18, односно 17 година.

У 88. минуту прелеп погодак Волфа за коначних 3:1, такође момка који није био међу стартерима у овом дуелу.

Вердер из Бремена и даље не зна за пораз од повратка у елиту, али ни за победу. Зелено-бели су на премијери ремизирали са Волфсбургом у гостима (2:2), а онда је идентичан резултат био и на "Везерстадиону" где је Штутгарт одолео. Вердер је до бода стигао после праве драме и гола Бурка у петом минуту судијске надокнаде.

Нема сумње, Борусија је велики фаворит на данашњем мечу. Све сем тријумфа "милионера" сматраће се изненађењем.

НАШ ТИП: 1&2+ (квота 1,55)

А ДВА ДАНА ПОСЛЕ ТРАГЕДИЈЕ... Невероватан списак! Међународни олимпијски комитет објавио ко од Руса може на Игре Париз 2024

А ДВА ДАНА ПОСЛЕ ТРАГЕДИЈЕ... Невероватан списак! Међународни олимпијски комитет објавио ко од Руса може на Игре "Париз 2024"

РАТ у Украјини и даље привлачи огромну пажњу широм планете, а најновије вести везане за тај сукоб, који Русија назива "специјална војна операција", долазе из сфере спорта. Наиме, постало је познато ко тачно од руских спортиста може на Олимпијске игре "Париз 2024", а тај списак је прилично кратак - јер су о њему одлучивали не само спортски, већ и политички параметри.

18. 07. 2024. у 18:59

НИЈЕ ПРОБЛЕМ КОЛЕНО: Чувени тенисер открио зашто је Ђоковић изгубио у финалу Вимблдона

"НИЈЕ ПРОБЛЕМ КОЛЕНО": Чувени тенисер открио зашто је Ђоковић изгубио у финалу Вимблдона

Чувени амерички тенисер Енди Родик коментарисао је финале Вимблдона и рекао да Новаку Ђоковићу није проблем сама операција колена, већ је указао на други проблем.

17. 07. 2024. у 17:04