СУДАР БОГАТАША: Њукасл дочекује доминантни Манчестер сити

21. 08. 2022. у 08:21

АКТУЛЕНИ шампион на незгодном гостовању.

Фудбалери Њукасла дочекаће Манчестер сити у мечу другог кола Премијер лиге. Утакмица на "Сент Џејмсис парку" биће дуел најбогатијих клубова на "острву", а самим тим и на планети.

"Свраке" су у претходној рунди одиграли 0:0 на гостовању Брајтону. Изабраници Едија Хауа могу бити срећни коначним исходом. Наиме, "галебови" су имали више од игра, били су ближе поготку, међутим, срећа је била савезник црно-белих.

Сити је одлично започео нову сезону. Актуелни шампион је рутински савлдао Вест Хем (2:0) на премијери, док је у другом колу био још убедљивији. На "Етихада" је виђена права доминација, Борнумут је пао резултатом 4:0.

"Трешњице" су биле недостојни спаринг партнер прваку државе, који је за мање од 20 минута у средини првог дела постигао три гола и тако решио утакмицу.

Серију голова за најскупљи тим данашњице започео је Илкај Гундоган у 19. минуту, после сјајног додавања Ерлинга Холанда. Већ у 31. минуту предност је дуплирао Кевин Де Брујне, који је искористио додавање Фила Фодена, са 15 метара је спољним делом стопала послао лопту у мрежу гостију. Шест минута касније Де Брујне је узвратио асистенцију Фодену, који је лако погодио.

"Повукао је ручну" домаћин у наставку, начинио је неколико измена Пеп Гвариола, али и у таквом односу снага Сити је постигао још један гол, учинио је то малерозни Џеферсон Лерма, који је затресао сопствену мрежу.

"Грађани" и "свраке" су свој последњи међусобни дуел одиграли 8. маја ове године. Манчестер је као домаћин славио са 5:0. Била је то права игра "мачке и миша". Сити је до вођства стигао 19. минуту преко Рахима Стерлинга. Вођство је у 38. дуплирао Ејмерик Лапорт. Голеада се наставила у другом полувремену, а погађали су Родри, Фил Фоден и друг пут на мечу Рахим Стерлинг.

Ствари су се много промениле од поменуте утакмице, Њукасл се консолидовао и постао тим који претендује за висок пласман. Ипак, Сити је за копље испред свих у овом тренутку.

НАШ ТИП: 2&2-5 (квота 1,85)

А ДВА ДАНА ПОСЛЕ ТРАГЕДИЈЕ... Невероватан списак! Међународни олимпијски комитет објавио ко од Руса може на Игре Париз 2024

А ДВА ДАНА ПОСЛЕ ТРАГЕДИЈЕ... Невероватан списак! Међународни олимпијски комитет објавио ко од Руса може на Игре "Париз 2024"

РАТ у Украјини и даље привлачи огромну пажњу широм планете, а најновије вести везане за тај сукоб, који Русија назива "специјална војна операција", долазе из сфере спорта. Наиме, постало је познато ко тачно од руских спортиста може на Олимпијске игре "Париз 2024", а тај списак је прилично кратак - јер су о њему одлучивали не само спортски, већ и политички параметри.

18. 07. 2024. у 18:59

НИЈЕ ПРОБЛЕМ КОЛЕНО: Чувени тенисер открио зашто је Ђоковић изгубио у финалу Вимблдона

"НИЈЕ ПРОБЛЕМ КОЛЕНО": Чувени тенисер открио зашто је Ђоковић изгубио у финалу Вимблдона

Чувени амерички тенисер Енди Родик коментарисао је финале Вимблдона и рекао да Новаку Ђоковићу није проблем сама операција колена, већ је указао на други проблем.

17. 07. 2024. у 17:04