НИШЛИЈЕ ЖЕЛЕ РЕПРИЗУ: Мркић новом формацијом напада "чарапане"

Н.П.

26. 08. 2022. у 09:26

ВЕЧЕРАС у 20.00 на "Чаиру" у оквиру 8. кола Супер лиге Србије састају се Раднички и Напредак из Крушевца.

НИШЛИЈЕ ЖЕЛЕ РЕПРИЗУ: Мркић новом формацијом напада чарапане

"Мераклије" су коначно успеле да освоје сва три бода у новој сезони. Домаћин је успео да савлада у гостима не тешком терену Радник у Сурдулици резултатом 3:1.

Округло 100 дана прошло је од последњег тријумфа Радничког у такмичарским утакмицама, оствареног 13. маја, у претпоследњем колу плеј-офа претходног шампионата над ТСЦ-ом. Штулић је постигао два гола, уз то изнудио пенал и црвени картон противничког играча већ у уводној фази другог полувремена и уз капитена Александра Пејовића најзаслужнији је за победу Нишлија 3:1 (1:0) и бег са самог дна табеле.

То што су Сурдуличани имали потпуну доминацију у изведеним корнерима (7:1), већи посед лопте (54% наспрам 46%), на крају дали и тај почасни гол, није им никаква утеха. Тренер Мркић је  драстично променио формацију, одбрану ојачао тако што је заиграо са тројицом у последној линији – Савићем, Јамкамом и Гакуом. Јовановић и Стојановић су дејствовали по боковима, Пејовић и Марјановић били у везном реду, а навални трио су, уз најистуренијег Штулића, чинили Петров и Томић.

Фудбалери Напретка улазе у сусрет након пораза у Новом Пазару 2:1. Изабраници Владимира Гаћиновића повели су у 40. минуту голом Митра Ергелаша, а изједначење гостима донео је Немања Крстић у 55. минуту.

Тим Душана Ђорђевића је од 77. минута имао играча мање пошто је Дејан Керкез добио други жути, односно црвени картон због играња руком у шеснаестерцу. Тријумф Новом Пазару донео је Андрија Мајдевац који је реализовао пенал у 78. минуту. Екипа из Крушевца нема тријумф од почетка сезоне.

Популарни "чарапани" након шест одиграних кола су остварили два ремија и четири пута напуштали терен погнуте главе. Гости су тренутно најлошији тим у Супер лиги Србије, налазе се на последњем 16. месту на табели са свега два бода уз гол-разлику 3:8.

Раднички је савладао Напредак у минулом међусобном дуелу који је одигран 20. априла 2022. године у Крушевцу резултатом 4:0. "Мераклије" су коначно са тренером Мркићем нашле добитну комбинацију. Домаћи фудбалери су фаворити пред својим навијачима на "Чаиру" и очекујемо да освоје сва три бода.

НАШ ПРЕДЛОГ: 1 (квота 1,55)

А ДВА ДАНА ПОСЛЕ ТРАГЕДИЈЕ... Невероватан списак! Међународни олимпијски комитет објавио ко од Руса може на Игре Париз 2024

А ДВА ДАНА ПОСЛЕ ТРАГЕДИЈЕ... Невероватан списак! Међународни олимпијски комитет објавио ко од Руса може на Игре "Париз 2024"

РАТ у Украјини и даље привлачи огромну пажњу широм планете, а најновије вести везане за тај сукоб, који Русија назива "специјална војна операција", долазе из сфере спорта. Наиме, постало је познато ко тачно од руских спортиста може на Олимпијске игре "Париз 2024", а тај списак је прилично кратак - јер су о њему одлучивали не само спортски, већ и политички параметри.

18. 07. 2024. у 18:59

НИЈЕ ПРОБЛЕМ КОЛЕНО: Чувени тенисер открио зашто је Ђоковић изгубио у финалу Вимблдона

"НИЈЕ ПРОБЛЕМ КОЛЕНО": Чувени тенисер открио зашто је Ђоковић изгубио у финалу Вимблдона

Чувени амерички тенисер Енди Родик коментарисао је финале Вимблдона и рекао да Новаку Ђоковићу није проблем сама операција колена, већ је указао на други проблем.

17. 07. 2024. у 17:04