ПРШТАЋЕ НА "ЦЕНТРАЛНОМ СТАДИОНУ": "Бикови" против "вукова" се боре за први тријумф у сезони

Н.П.

27. 08. 2022. у 09:31

ДАНАС У 15.30 у оквиру 4. кола немачке Бундеслиге састају се Лајпциг и Волфсбург.

ПРШТАЋЕ НА ЦЕНТРАЛНОМ СТАДИОНУ: Бикови против вукова се боре за први тријумф у сезони

Домаћин нема тријумф од почетка првенства, у прошлом колу је изгубио на гостовању Унион Берлину резултатом 2:0. Тим из престонице Немачке је за шест минута прегазио "бикове" и имао два гола предности на полувремену. Прво је у 32. минуту погодио Сиебачу, а затим је исти играч био асистент шест минута касније, када је стрелац био Бекер.

Репрезентативац Суринама је у 45. минуту имао феноменалну прилику за 3:0, али је његов шут отишао покрај леве стативе.

У другом полувремену питао се само Лајпциг и константно је нападао. Гол наде донео је Вили Орбан у 83. минуту, али се до краја Унион Берлин одбранио и дошао до сва три бода. После два ремија, бикови су доживели и пораз и веома лоше ушли у нову сезону.

Екипа Волфсбурга у претходна три кола има два нерешена меча и један изгубљени дуел на гостовању актуелном шампиону Бајерну из Минхена 2:0. У последњем првенственом сусрету "вукови" су код куће одиграли реми без голова са повратником у највиши ранг немачког фудбала Шалкеом.

Изабраници Нике Ковача су диктирали темпо током целог меча, имали посед лопте 70% али лопта просто није хтела у гол. Домаћини су упутили укупно 16 шутева на утакмици од којих су шест завршили у оквир гола. "Вукови" тренутно заузимају 14. место у Бундеслиги са два освојена бода и гол-разликом 2:4.

У последњем међусобном дуелу између два клуба који је одигран 23. јануара 2022. године Лајпциг је славио резултатом 2:0. Голове за "бикове" су постигли Вили Орбан у 76. и Јошко Гвардиол у 84. минуту сусрета.

Оба тима јуре први тријумф од старта сезоне тако да немају право на калкулацију. Очекујемо отворен меч и прави спектакл на "Централном стадиону" где прогнозирамо да ће фудбалери обе екипе постићи по гол.

НАШ ПРЕДЛОГ: ГГ (квота 1,75)

А ДВА ДАНА ПОСЛЕ ТРАГЕДИЈЕ... Невероватан списак! Међународни олимпијски комитет објавио ко од Руса може на Игре Париз 2024

А ДВА ДАНА ПОСЛЕ ТРАГЕДИЈЕ... Невероватан списак! Међународни олимпијски комитет објавио ко од Руса може на Игре "Париз 2024"

РАТ у Украјини и даље привлачи огромну пажњу широм планете, а најновије вести везане за тај сукоб, који Русија назива "специјална војна операција", долазе из сфере спорта. Наиме, постало је познато ко тачно од руских спортиста може на Олимпијске игре "Париз 2024", а тај списак је прилично кратак - јер су о њему одлучивали не само спортски, већ и политички параметри.

18. 07. 2024. у 18:59

НИЈЕ ПРОБЛЕМ КОЛЕНО: Чувени тенисер открио зашто је Ђоковић изгубио у финалу Вимблдона

"НИЈЕ ПРОБЛЕМ КОЛЕНО": Чувени тенисер открио зашто је Ђоковић изгубио у финалу Вимблдона

Чувени амерички тенисер Енди Родик коментарисао је финале Вимблдона и рекао да Новаку Ђоковићу није проблем сама операција колена, већ је указао на други проблем.

17. 07. 2024. у 17:04