КАДИЗ ЈЕ "ЦРНА ОВЦА" ПРИМЕРЕ: "Пирати" и даље без гола и бодова

29. 08. 2022. у 09:56

ВЕЧЕРАС од 20 часова "жуто-плави" могу да поправе утисак. На стадион "Нуеово Миралндиља" стиже непоражени Атлетик Билбао.

КАДИЗ ЈЕ ЦРНА ОВЦА ПРИМЕРЕ: Пирати и даље без гола и бодова

Кадиз је на најгори могући начин започео нову сезону у Примери. Популарни "пирати" поражени су у уводна два меча, а да ствар буде гора, изабраници Серхија Гонзалеса и даље нису успели да постигну гол.

Вечерас од 20 часова "жуто-плави" могу да поправе утисак. На стадион "Нуеово Миралндиља" стиже непоражени Атлетик Билбао.

Осасуна је до тријумфа над Кадизом (2:0) у другом колу стигла по сличном принципу као на премијери, са беле тачке. Памплонци су славили головима Чимија Авиле и Кикеа Гарсије, оба из једанаестераца. Српски фудбалер Дарко Брашанац је учествовао у победи свог клуба. Некадашњи фудбалер Партизана ушао је са клупе у последњој фази утакмице, како би помогао да се сачува предност.

Кикснуо је Атлетик Билбао у првом колу на свом "Сан Мамесу" против Маљорке (0:0), а мало је фалило да и у другом колу не искористи предност домаћег терена.

Ипак, уз дозу среће, баскијски тим је савладао Валенсију 1:0 и уписао прву победу у сезони. Гости имају за чим да жале...

Победу Билбау је донео Алекс Беренгер голом у финишу првог полувремена али ју је сачувала статива у последњем секунду меча. Није Валенсија вечерас имала среће.

Малери за тим Ђенара Гатуза су кренули већ после петнаестак минута утакмице када се повредио први шпиц Уго Дуро и морао је да уступи место Максију Гомезу који се налази пред трансфером у Фенербахче. Прво полувреме је текло у равноправној борби без великих шанси а онда је Карлос Солер погрешио са попречном лоптом, омогућио Беренгеру да уђе у шансу и да превари голмана Мамардашвилија ударцем у ближи угао.

Имала су оба тима по једну добру шансу на почетку другог полувремена и нису их искористили. Билбао је у 81. минуту затресао мрежу "слепих мишева", али се испоставило да је Нико Вилијамс био у офсајду. Порбао је Гатузо изменама и умало да му се посрећи.

Резервни нападач Маркос Андре је у 96. минуту промешао до тада стабилну одбрану домаћег тима, изашао сам на голмана Симона, шутирао школски у даљи угао, али је статитва зауставила његов ударац и спасила два бода Баскијцима.

Преtходни међусобни дуел вечерашњих ривала био је веома занимљив. Атлетик је као гост, 21. априла, савладао Кадиз резултатом 3:2.

НАШ ТИП: 0-2 (квота 1,55)

ТИП ЗА ХРАБРИЈЕ: 1&0-3 (квота 4)

А ДВА ДАНА ПОСЛЕ ТРАГЕДИЈЕ... Невероватан списак! Међународни олимпијски комитет објавио ко од Руса може на Игре Париз 2024

А ДВА ДАНА ПОСЛЕ ТРАГЕДИЈЕ... Невероватан списак! Међународни олимпијски комитет објавио ко од Руса може на Игре "Париз 2024"

РАТ у Украјини и даље привлачи огромну пажњу широм планете, а најновије вести везане за тај сукоб, који Русија назива "специјана војна операција", долазе из сфере спорта. Наиме, постало је познато ко тачно од руских спортиста може на Олимпијск игре "Париз 2024", а тај списак је прилично кратак - јер су о њему одлучивали не само спортски, већ и политички параметри.

18. 07. 2024. у 13:59

НИЈЕ ПРОБЛЕМ КОЛЕНО: Чувени тенисер открио зашто је Ђоковић изгубио у финалу Вимблдона

"НИЈЕ ПРОБЛЕМ КОЛЕНО": Чувени тенисер открио зашто је Ђоковић изгубио у финалу Вимблдона

Чувени амерички тенисер Енди Родик коментарисао је финале Вимблдона и рекао да Новаку Ђоковићу није проблем сама операција колена, већ је указао на други проблем.

17. 07. 2024. у 17:04