ВАЛЕНСИЈА ПРОТИВ ТРАДИЦИЈЕ И РАЊЕНОГ АТЛЕТИКА: "Јорганџије" на "Местаљи" занима само победа

29. 08. 2022. у 10:57

ПОСЛЕДЊИ пут "слепи мишеви" су вечерашњег ривала савладали сада већ давне 2014. године резултатом 3:1.

ВАЛЕНСИЈА ПРОТИВ ТРАДИЦИЈЕ И РАЊЕНОГ АТЛЕТИКА: Јорганџије на Местаљи занима само победа

Фудбалери Валенсија дочекаће Атлетико Мадрид у последњем мечу трећег кола шпанске Примере. Утакмица на "Местаљи" заказана је за 22.00, а према последњим информацијама, очекује се пун стадион.

"Слепи мишеви" су малерозно поражени у претходној рунди од Атлетик Билбаа. Баскијсци су на "Сан Мамесу" славили са 1:0.

Победу Билбау је донео Алекс Беренгер голом у финишу првог полувремена, али ју је сачувала статива у последњем секунду меча. Није Валенсија имала среће.

Малери за тим Ђенара Гатуза су кренули већ после петнаестак минута утакмице када се повредио први шпиц Уго Дуро и морао је да уступи место Максију Гомезу који се налази пред трансфером у Фенербахче. Прво полувреме је текло у равноправној борби без великих шанси, а онда је Карлос Солер погрешио са попречном лоптом, омогућио Беренгеру да уђе у шансу и да превари голмана Мамардашвилија ударцем у ближи угао.

Као и Валенсија, Атлетико је доживео разочарење у другом колу. Виљареал је одиграо изузетан меч у Мадриду, "јорганџије" су биле немоћне пред пуленима Унаја Емерија - 0:2.

Матеус Куња ставио је на озбиљне муке Херонима Рулија који је сачувао мирну мрежу проследивши лопту у корнер, а већ наредни напад Виљареала донео је казну којој је у огромној мери кумовао Науел Молина. Бек Атлетика лоше је захватио лопту и поклонио Џеремију Пину прилику која се не пропушта.

Водећи гол гостију био је додатни мотив за Атлетико који је кренуо у потпуну офанзиву, а највеће искушење за "жуту подморницу" "јорганџије" су режирале у 78. минуту када је прво Куња погодио пречку, а потом Јаник Караско гађао главом практично у празну мрежу. Ипак, лопту већ виђену у голу невероватном одбраном зауставио је Рули и тако израстао у јунака победничког тима.

Како се крај сусрета ближио крају, нервоза Мадриђана је расла те је у четвртом минуту надокнаде кулминирала још једним нерезонским потезом Молине. Аргентинац је испровоциран одуговлачењем лактом ударио ривала у леђа и зарадио црвени картон после којег је Виљареал наплатио играча више и дубоко у судијској надокнади оверио дуго ишчекивани тријумф голом Ђерара Морена.

Валенсија вечерашњег ривала није савладала на претходних 15 дуела, "слепи мишеви" су славили сада већ давне 2014. године резултатом 3:1. Стрелци на том сусрету били су Бразилац Миранда (аутогол), Андре Гомеш и Николас Отаменди. Једини погодак за Атлетико постигао је Марио Манџукић.

НАШ ТИП: X2&0-3 (квота 1,58)

А ДВА ДАНА ПОСЛЕ ТРАГЕДИЈЕ... Невероватан списак! Међународни олимпијски комитет објавио ко од Руса може на Игре Париз 2024

А ДВА ДАНА ПОСЛЕ ТРАГЕДИЈЕ... Невероватан списак! Међународни олимпијски комитет објавио ко од Руса може на Игре "Париз 2024"

РАТ у Украјини и даље привлачи огромну пажњу широм планете, а најновије вести везане за тај сукоб, који Русија назива "специјана војна операција", долазе из сфере спорта. Наиме, постало је познато ко тачно од руских спортиста може на Олимпијск игре "Париз 2024", а тај списак је прилично кратак - јер су о њему одлучивали не само спортски, већ и политички параметри.

18. 07. 2024. у 13:59

НИЈЕ ПРОБЛЕМ КОЛЕНО: Чувени тенисер открио зашто је Ђоковић изгубио у финалу Вимблдона

"НИЈЕ ПРОБЛЕМ КОЛЕНО": Чувени тенисер открио зашто је Ђоковић изгубио у финалу Вимблдона

Чувени амерички тенисер Енди Родик коментарисао је финале Вимблдона и рекао да Новаку Ђоковићу није проблем сама операција колена, већ је указао на други проблем.

17. 07. 2024. у 17:04