"ЛАЛЕ" СПРЕМАЈУ ЗАМКУ ЗА "ЗМАЈЕВЕ": Раставац прекида негативан низ
ВЕЧЕРАС од 18.00 у Новом Саду састају се Војводина и Вождовац у мечу 10. кола Суперлиге Србије.

Foto: FK Vojvodina
После три узастопна ремија, "лале" су се коначно тргле и вратиле на победнички колосек. Пред око 3.000 сведока на „Карађорђу“, изабраници Милана Раставца успели су да сломе отпор Радничког из Ниша и тако упишу први тријумф након тачно месец дана поста - 1:0.
Вратили су се у тим Немања Николић и Вељко Симић и показали колико значе Воши. Николић је два пута сјајно одложио лопту, након чега су Новосађани постигли голове. Први пут за Кабића, који је погодио пречку, а потом је Ив Барај тај одбитак послао у мрежу и донео вођство домаћину средином првог дела игре. Николић је потом асистирао Симићу, који је дуплирао вођство почетком другог полувремена. Дебитовао је на овом мечу и Урош Николић, који је само неколико минута након уласка у игру поготком дотукао Раднички.
Новосађани су поред Црвене Звезде једина непоражена екипа од старта сезоне, тренутно заузимају 4. место на табели са 16 освојених бодова.
Фудбалери Вождовца бележе сјајне резултате у повоју суперлигашке сезоне, а како ствари стоје, прете да се нађу у кругу екипа које ће се и те како питати за евро позиције у текућој такмичарској кампањи. После узлета у Лучанима и победе од 2:1, стигла је нова, можда и најлакша ове сезоне за чету "са крова" против фењераша Радника из Сурдулице 4:1. Иако је екипа Драгана Радојичића повела преко Спасића (34'), но даље није било спаса по госте. У наставку су Бурмаз (42'), Хајдин (65'), Трифуновић (73') и Јапанац Арихиро Сентоку (90+5') преокренули и тотално потукли ривала, показали да су у овом моменту далеко боља екипа. Тим тренера Николе Пуаче се тренутно налази на 3. месту у Супер лиги Србије са 17 бодова и оствареном гол-разликом 9:9.
Тим из Београда је победио "лале" на минула два међусобна сусрета. Последњи пут 21. априла 2021. године у мечу који је одигран на Душановцу 2:1. Стрелци за Вождовац били су Ивезић и Мијаиловић док је гол за Новосађане постигао Вељко Симић. Војводина пред својим навијачима на "Карађорђу" мора да прекине негативан низ против "змајева" тако да саветујемо да одиграте чистог кеца.
Препоручујемо

ХАКЕН НЕЗАДРЖИВ: Бошко Оровић тренер Утсиктенса, типује шведску Прву лигу
04. 09. 2022. у 07:17

ЛУГО СЛАБ САРАГОСУ: Иван Кецојевић типује мечеве Друге лиге Шпаније
04. 09. 2022. у 07:06 >> 07:18

"ЈЕ ЛИ, БРЕ, КОЛИКО ТИ ИМАШ ГОДИНА?!" Хамад Међедовић напустио меч са најбезобразнијим тенисером на свету! (ВИДЕО)
Хамад Међедовић се повукао са мастерса у Шангају после серије скандала.
02. 10. 2025. у 17:00

ШОКАНТАН КРАЈ МЕЧА ПОРТО - ЗВЕЗДА! Црвено-бели имали зицер за победу, а одмах потом у 89. минуту примили гол за пораз!
Порто и Црвена звезда су одиграли више него занимљиву утакмицу у 2. колу Лиге Европе, а коначан резултат, 2:1, епилог је више него драматичне завршнице. Борбени наступ српског првака против лидера португалског шампионата умало му је донео тријумф, јер су црвено-бели имали велику шансу за победу, но после тог промашаја уследила је казна у наредној акцији ривала, и то у 89. минуту.
02. 10. 2025. у 22:57 >> 23:02

А ПОСЛЕ ХАОСА НА МАРАКАНИ... Владимир Стојковић "дочекао" Звезду у Порту
Када су минулог викенда Црвена звезда и Раднички 1923 из Крагујевца играли у првенству Србије, много вести везаних за ту утакмицу тицало се навијачког хаоса који је обележио поменути дуел, јер је голман Владимир Стојковић био на мети "делија", као неко ко је својевремено бранио Звездин гол, а потом уз паролу на мајици "Опростите ми ружну прошлост" стигао и у Партизан. Три дана после те утакмице, бивши репрезентативни чувар мреже опет је у жижи јавности.
02. 10. 2025. у 15:28
Коментари (0)