СЕВИЉА У НЕМОГУЋОЈ МИСИЈИ: Да ли "бербери" могу да "обрију" "грађане"?
ПЕП Гвардиола поново у Шпанији.

Foto: Profimedia
Веома занимљиво биће вечерас од 21.00 на "Рамон Санчез Писхуану". Севиља дочекује једног од фаворита за освајање Лиге шампиона - Манчестер сити. "Бербери" у дуел групе "Г" улазе након дебакла на свом терену од Барселона (0:3), док су "грађани" минулог викенда ремизирали на "Вила парку" са Астон Вилом - 1:1.
Прошле сезоне Андалужани су и квалитативно и статистички имали најбољу одбрану Примере и једну од најучинковитијих у читавој Европи, али је спортски сектор са чувеним Монћијем на челу продао стубове одбране Дијега Карлоса и Жила Кундеа. Тренутно делује да Марсао и Нијанзу нису способни да уђу у копачке својих претходника, што се види и кроз чињеницу да Севиља нема победу од старта шампиона и да у просеку прима два гола по мечу, а од Каталонаца чак три.
Домаћин је био чак и опаснији у уводних двадесетак минута, али га је пресекао гол Рафиње, први у дресу Барселоне. Лоб Роберта Левандовског рашчишћен је са гол-линије, али је бивши фудбалер Лидса био на идеалном месту да лопту врати у супротном правцу и затресе мрежу.
Да Севиља неће славити ни 14. пут узастопно у међусобним првенственим окршајима са каталонским гигантом било је јасно у 36. минуту када је управо Жил Кунде послао прву, мајсторску лопту за Левандовског и отворио Пољаку ситуацију из које он ретко промашује.
По изласку из свлачионице на полувремену, Ћавијеви изабраници су похитали да лише окршај на "Рамон Санчез Писхуану" било какве резултатске неизвесности. Већ у 50. минуту, Кунде који је играо на позицији десног бека, главом је спустио лопту за стрелца испоставило се и последњег гола на мечу Ерика Гарсију.
Доминантно су фудбалери Манчестер ситија отворили сезону, једино је Њукасл успео да им узме бод. Таквим подвигом сада може да се похвали и Астон Вила, која је досад освајала бодове само на једном мечу (2:1 против Евертона).
Нападала је чета Пепа Гвардиоле од првог минута, повела почетком другог полувремена, али није издржала. Лион Бејли је ефектним голом изједначио и омогућио чети Стивена Џерарда да избегне пораз.
Иако није славио победу, Ерлинг Холанд је наставио да пише историју. У шестом колу стигао је до 10. поготка. Нико брже није дошао до двоцифреног голгетерског учинка у историји Премијер лиге.
Севиља и Манчестер сити последњи пут су се састали у сезони 2015/16. управо у елитном такмичењу. "Грађани" су славили на оба дуела - 2:1 код куће и 3:1 на "Рамон Санчез Писхуану".
ТИП ЗА ХРАБРИЈЕ: X (квота 5,50)
Препоручујемо

ОВО ЈЕ МОГЛА БИТИ ЗВЕЗДА: Макаби на легендарном здању започиње живот у елити
06. 09. 2022. у 08:48

БРУКА ПРОТИВ АЈНТРАХТА МОРА ДА СЕ ОПЕРЕ: Лајпциг свом снагом напада Шахтјор
06. 09. 2022. у 08:33

СВЕ СПРЕМНО ЗА СПЕКТАКЛ НА СЕЛТИК ПАРКУ: У госте стиже шампион Европе
06. 09. 2022. у 08:45

АЛБАНЦИ НЕ МОГУ ДА ДОЂУ СЕБИ ЗБОГ СЦЕНЕ ИЗ БЕОГРАДА! Љути, да нема куд
Црвена звезда и Пафос су на Маракани одиграли изузетно узбудљиву прву утакмицу плеј-офа за пласман у Лигу шампиона, а том приликом гостујући навијачи одушевили су целу Србију. Изузимајући ту један део оних који живе у јужној српској покрајини, Косову и Метохији, али данас - и Албанце у Македонији.
21. 08. 2025. у 12:40

ЖИВОТ ИДЕ ДАЉЕ! Аријана Михајловић пронашла партнера три године након Синишине смрти и донела важну одлуку
СУПРУГА Синише Михајловића одлучила је да направи драстичну промену у животу.
21. 08. 2025. у 09:06

КО ЈЕ МИСТЕРИОЗНИ МУШКАРАЦ? Због њега Ана Ивановић блиста после брачног бродолома
КРУПНЕ промене су се десиле у животу Ане Ивановић. Развод од Бастијана Швајнштајгера је Српкињи и те како тешко пао, али у последње време некада најбоља тенисерка света се взнатно тргла.
21. 08. 2025. у 11:39
Коментари (0)