СЕВИЉА У НЕМОГУЋОЈ МИСИЈИ: Да ли "бербери" могу да "обрију" "грађане"?

06. 09. 2022. у 09:28 >> 09:33

ПЕП Гвардиола поново у Шпанији.

СЕВИЉА У НЕМОГУЋОЈ МИСИЈИ: Да ли бербери могу да обрију грађане?

Веома занимљиво биће вечерас од 21.00 на "Рамон Санчез Писхуану". Севиља дочекује једног од фаворита за освајање Лиге шампиона - Манчестер сити. "Бербери" у дуел групе "Г" улазе након дебакла на свом терену од Барселона (0:3), док су "грађани" минулог викенда ремизирали на "Вила парку" са Астон Вилом - 1:1.

Прошле сезоне Андалужани су и квалитативно и статистички имали најбољу одбрану Примере и једну од најучинковитијих у читавој Европи, али је спортски сектор са чувеним Монћијем на челу продао стубове одбране Дијега Карлоса и Жила Кундеа. Тренутно делује да Марсао и Нијанзу нису способни да уђу у копачке својих претходника, што се види и кроз чињеницу да Севиља нема победу од старта шампиона и да у просеку прима два гола по мечу, а од Каталонаца чак три.

Домаћин је био чак и опаснији у уводних двадесетак минута, али га је пресекао гол Рафиње, први у дресу Барселоне. Лоб Роберта Левандовског рашчишћен је са гол-линије, али је бивши фудбалер Лидса био на идеалном месту да лопту врати у супротном правцу и затресе мрежу.

Да Севиља неће славити ни 14. пут узастопно у међусобним првенственим окршајима са каталонским гигантом било је јасно у 36. минуту када је управо Жил Кунде послао прву, мајсторску лопту за Левандовског и отворио Пољаку ситуацију из које он ретко промашује.

По изласку из свлачионице на полувремену, Ћавијеви изабраници су похитали да лише окршај на "Рамон Санчез Писхуану" било какве резултатске неизвесности. Већ у 50. минуту, Кунде који је играо на позицији десног бека, главом је спустио лопту за стрелца испоставило се и последњег гола на мечу Ерика Гарсију.

Доминантно су фудбалери Манчестер ситија отворили сезону, једино је Њукасл успео да им узме бод. Таквим подвигом сада може да се похвали и Астон Вила, која је досад освајала бодове само на једном мечу (2:1 против Евертона).

Нападала је чета Пепа Гвардиоле од првог минута, повела почетком другог полувремена, али није издржала. Лион Бејли је ефектним голом изједначио и омогућио чети Стивена Џерарда да избегне пораз.

Иако није славио победу, Ерлинг Холанд је наставио да пише историју. У шестом колу стигао је до 10. поготка. Нико брже није дошао до двоцифреног голгетерског учинка у историји Премијер лиге.

Севиља и Манчестер сити последњи пут су се састали у сезони 2015/16. управо у елитном такмичењу. "Грађани" су славили на оба дуела - 2:1 код куће и 3:1 на "Рамон Санчез Писхуану".

НАШ ТИП: X2&2-4 (квота 1,70)

ТИП ЗА ХРАБРИЈЕ: X (квота 5,50)

РУСИЈА У НЕВЕРИЦИ Нова забрана - ови руски шпијуни и саботери не могу на Олимпијске игре Париз 2024!

РУСИЈА У НЕВЕРИЦИ Нова забрана - ови руски "шпијуни и саботери" не могу на Олимпијске игре "Париз 2024"!

РАТ у Украјини, односно "Специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од "споредних" ствари изнедрио и спортски потез. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" стижу из света олимпизма, јер је из Француске стигла нова забрана за неке Русе који су се увелико спремали у Париз, на овогодишње Олимпијске игаре.

22. 07. 2024. у 15:22