КАКО ЗАУСТАВИТИ МБАПЕА, НЕЈМАРА И МЕСИЈА: Макаби пред тешким задатком пред својим навијачима
Париз Сен Жермен тренутно делује незаустављиво.

ФОТО: ЕПА
После 13 година Макаби из Хаифа заиграо је у Лиги шампиона отворио је сезону поразом од Бенфике, али тешко ће изралески клуб моћи да поправи утисак пошто му у другом колу групе "Е" вечерас од 21 сат на стадион ''Сами Офер'' долази моћни Париз Сен Жермен.
Претходне недеље Макаби је у Лисабону поражен са 2:0 од Бенфике. Израелски тим успео је да сачува своју мрежу нетакнуту у првих 45 минута, али је у другом полувремену Бенфика за четири минута постигла два гола и решила питање победника. Није се Макаби тотално затворио против португалског великана, успео је тим тренера Барака Бахара и да створи пар прилика, али је јасно да је у овој групи потпуни аутсајдер.
Ипак, Макаби се налази у доброј форми. ''Зелени'' су непогрешиви у домаћем шампионату где су остварили све четири победе, а последњу за викенд против Нес Зионе, показавши да их неуспех против Бенфике није уздрмао на домаћем фронту. Међутим, све то ће мало вредети против Париз Сен Жермена.
Парижани су у тоталном налету. Претходне недеље су на старту Лиге шампиона савладали Јувентус са 2:1 на ''Парку принчева'', да би прошлог викенда у француском шампионату минималцем савладали Брест који је имао и прилику да постигне гол из пенала, али је Донарума успео да га одбрани. Била је то осма победа Париз Сен Жермена на девет одиграних мечева, а екипа Кристофера Галтијеа није успела са савлада само Монако са којим је пре две недеље одиграла 1:1. Осовина Мбапе – Нејмар – Меси функционише фантастично од старта сезоне и тешко је замислити да ће Макаби успети да их заустави.
Бахар има пар проблема у саставу пошто због повреда неће играти Али Мохамед, Суф Подгореану и Махмуд Џабер, али ситуација дефинитивно није алармантна. Галтије такође није у потпуности поштеђен проблема са повређеним играчима. Преснел Кимпембе се повредио против Бреста и прескочиће Макаби, као и Ренато Санчез, док је већ дуже време одсутан Тимоти Пембеле.
Биће ово уједно и први међусобни сусрет ова два тима, а јасно је да су Парижани апсолутни фаворити и све осим победе "светаца" било би прворазредно изненађење.
Препоручујемо

РЕАЛОВА СЕРИЈА ПОБЕДА КАО ДА НЕМА КРАЈА: Хоће ли Лајпциг бити још једна рецка "краљевског клуба"?
14. 09. 2022. у 15:53 >> 15:53

ПОСЛАСТИЦА НА "ЕТИХАДУ": Сити или Дортмунд? Холанд против бишег клуба!
14. 09. 2022. у 08:15 >> 10:07

ЦРНА ГОРА И БОСНА У НЕВЕРИЦИ: Њихови репрезентативци Иванић и Крунић певали српску химну "Боже правде"! (ВИДЕО)
Црвена звезда и Зенит из Санкт Петербурга састали су се у Русији како би одиграли у пријатељску утакмицу, а један детаљ са овог сусрета привукао је пажњу и пре првог судијског звиждука.
29. 06. 2025. у 18:52

РУСИЈА ЗАПАЊЕНА: Легендарна Јелена Исинбајева се одрекла Путина, а сада је откривено - ово
Једна од најбољих руских спортисткиња свих времена, атлетичарка Јелена Исинбајева, повукла је потез који није наишао на одобравање многих у Руској Федерацији, нарочито јер се десио док траје рат у Украјини. Најновије вести везане за Исинбајеву додатно су шокирале Русију.
29. 06. 2025. у 12:13

ОТКРИВЕНА ТАЈНА КОЈУ СУ КРИЛИ ГОДИНАМА?! Кристијано Роналдо и Георгина Родригез су све преверили?
Звезда португалске репрезентације и ФК Ал Наср, Кристијано Роналдо, и његова девојка Георгина Родригез већ годинама важе за један од најчувенијих парова који се, притом, упознао као у бајци. Али, може бити - да је све то била лаж...
29. 06. 2025. у 12:42
Коментари (0)