ЛУДНИЦА У ГРУПИ "Д": Ајнтрахт са дна победом против Марсеља може до другог места
ЧЕТИРИ тима у три бода разлике.

Профимедиа
Можда је Ајнтрахт тренутно на последњем месту у групи "Д", али далеко од тога да је било шта изгубљено за тим из Франкфурта који вечерас од 21 час дочекује пред својим навијачима на ''Дојче Банк Парку'' Марсељ у петом колу и тријумфом би могао да се попне све до друге позиције на табели.
Ајнтрахт држи фењер у групи захваљујући поразу у претходном колу од Тотенхема у Лондону са 3:2 и тренутно има четири освојена бода. Екипа тренера Оливера Гласнера је поразом од Спортинга и почела сезону у Лиги шампиона, да би победом против Марсеља и ремијем у првом мечу против Тотенхема сакупила тренутна четири бода која има на свом конту.
Пласман Ајнтрахта у осмину финала Лиге шампиона се неће доводити у питање уколико немачки тим оствари победе вечерас и у последњем колу, а чак и са четири освојена бода би тим из Франкфурта могао до нокаут фазе, мада би у том случају доста зависило и од резултата које оствари Тотенхем, а који је бољи у међусобном скору од Ајнтрахта. Ипак, Гласнеров тим направио је сјајну увертиру за меч против Марсеља пошто је од пораза против Тотенхема остварио три победе у низу у Бундеслиги и немачком купу.
Форма Марсеља је сушта супротност у односу на Ајнтрахт. Француски клуб је у Лиги 1 доживео три узастопна пораза и пао на пето место на табели, а између тога се углавило славље против Спортинга у Лиги шампиона. Међутим, тим Игора Тудора је дефинитивно у кризи, иако резултати у Лиги шампиона изгледају много бољи.
Марсељ је елитно такмичење отворио са два узастопна пораза од Тотенхема и Ајнтрахта, али су две узастопне победе против Спортинга из Лисабона довеле француски тим до другог места на табели и шест освојених бодова, једног мање у односу на водећи Тотенхем. Иако у наредна два кола има доста посла за Марсељ, француски тим би већ вечерас могао да осигура пласман у осмину финала уколико победи Ајнтрахт, а Тотенхем савлада Спортинг, јер Марсељ има бољи међусобни скор у односу на португалског представника.
Оба тренера имају на располагању готово комплетан тим, мада Ајнтрахт има неколико проблема јер ће изостати Тута због црвеног картона против Тотенхема, док су Ансгар Кнауф и Макото Хасебе повређени. Што се тиче Марсеља, могао би да недостаје само Ерик Баили, док су сви остали на располагању Тудору.
Ајнтрахт је одиграо три меча против Марсеља и тренутно има савршен учинак пошто је сва три пута уписао тријумф, док француски тим још увек чека прилику за славље.
Препоручујемо

НЕМОГУЋА МИСИЈА БАРСЕЛОНЕ ПРОТИВ БАЈЕРНА: Каталонцима се смеши Лига Европе
26. 10. 2022. у 14:22 >> 14:22

НЕСВАКИДАШЊИ НАПАД НА СРБЕ У ЗАГРЕБУ! Хаос на трибинама током Светског првенства у ватерполу за играче до 20 година старости!
Србија игра добро на Светском првенству у ватерполу за играче до 20 година, али тај шампионат у главном граду Хрватске протиче уз инциденте.
17. 06. 2025. у 21:40

ШТА СЕ ОВО ДЕШАВА?! Љубитељи тениса у шоку, ово је досад било незамисливо!
ДВА гренд слема су одиграна, остало је још да се одрже Вимблдон и Ју-Ес опен. А у Њујорку је дошло до великих промена кад је микс дубл у питању.
17. 06. 2025. у 20:40

ТРАМП ОВО НИЈЕ ОЧЕКИВАО: Ево који поклон је управо стигао у Белу кућу...
Откако је рат у Украјини пао у други план због рата који воде Иран и Израел, најновије вести везане за Америку често су повезиване са мировним иницијативама америчког председника Доналда Трампа. А баши тим поводом - добио је један поклон.
17. 06. 2025. у 16:02
Коментари (0)