ФЕЊЕРАШ ПРИЖЕЉКУЈЕ ТРИЈУМФ: Елче би преко Срба до прве победе у сезони

31. 10. 2022. у 10:17

ХЕТАФЕ стиже у Аликанте.

После две сезоне проведене у Примери, Елчеу се смеши повратак у Сегунду. Клуб из Аликантеа никако да изађе из кризе у коју је упао откако је сезона почела. "Зеленопругаши" и даље немају тријумф у такмичарској 2022/23 години, у протеклој рунди су ремизирали у Барселони против Еспањола (2:2), а сада у последњем мечу 12. кола дочекују Хетафе.

Елче је повео голом Переа Миље у 11. минуту – сјајан трзај главе са десетак метара, трећим у последњих недељу дана, али је средином првог дела Пуадо утакмицу вратио на почетак. Еспањол је у наставку преузео иницијативу и она му се коначно исплатила у 67. минуту када је Мартин Брајтвајт са пет метара завршио одличну тимску акцију домаћина.

Ипак, Каталонци нису издржали, поново им је као против Валенсије почетком месеца на истом стадиону пала концентрација у финишу што је Верду искористио и одличним волеј ударцем донео тек четврти бод гостима.

Хетафе је у Вигу имао три бода у џепу све до 89. минута. Џаба је Селти била доминација, много више опасних напада и шанси, посед лопте од 71 одсто... Гости из предграђа Мадрида једном су погодили оквир гола и радовали се истом. Догодило се то у финишу првог полувремена. Сјајно је из слободног ударца опалио Енес Унал и ту спаса није било за Агустина Марчесина.

Домаћин је у финишу утакмице извршио велики притисак и успео да дође до изједначења. Јаго Аспас је упутио центаршут за бока, а у шеснаестерцу Хетафеа највише скочио штопер из Гане Жозеф Ајду и погодио за 1:1.

Двојица српских репрезентативаца Стефан Митровић и Немања Максимовић били су стартери код гостију. Обојица су одиграла целу утакмицу, а очекује са и да вечерас од 21.00 истрче на травнату подлогу стадиона "Мануел Мартинез Валеро".

Хетафе има идентичну гол-разлику и залиху од 10 бодова као и Севиља која се налази у зони испадања, да ствар буде компликованија, поред поменутих клубова, Ђирона и Кадиз у својој колони такође имају 10 освојених поена. Једини лошији од овог квартета је управа Елче са шест мање.

Протекле сезоне Елче је савладао Хетафе у оба међусобна дуела - 3:1 и 0:1.

НАШ ТИП: 2-4 (квота 1,70)

А ДВА ДАНА ПОСЛЕ ТРАГЕДИЈЕ... Невероватан списак! Међународни олимпијски комитет објавио ко од Руса може на Игре Париз 2024

А ДВА ДАНА ПОСЛЕ ТРАГЕДИЈЕ... Невероватан списак! Међународни олимпијски комитет објавио ко од Руса може на Игре "Париз 2024"

РАТ у Украјини и даље привлачи огромну пажњу широм планете, а најновије вести везане за тај сукоб, који Русија назива "специјална војна операција", долазе из сфере спорта. Наиме, постало је познато ко тачно од руских спортиста може на Олимпијске игре "Париз 2024", а тај списак је прилично кратак - јер су о њему одлучивали не само спортски, већ и политички параметри.

18. 07. 2024. у 18:59

НИЈЕ ПРОБЛЕМ КОЛЕНО: Чувени тенисер открио зашто је Ђоковић изгубио у финалу Вимблдона

"НИЈЕ ПРОБЛЕМ КОЛЕНО": Чувени тенисер открио зашто је Ђоковић изгубио у финалу Вимблдона

Чувени амерички тенисер Енди Родик коментарисао је финале Вимблдона и рекао да Новаку Ђоковићу није проблем сама операција колена, већ је указао на други проблем.

17. 07. 2024. у 17:04