КАТАЛОНЦИ НА ЕКСКУРЗИЈИ: Барселона туристички отпутовала у Чешку

01. 11. 2022. у 08:34

ЛИГА Европе је сурова реалност гиганта са "Ноу Кампа".

Барселона је поразом од Бајерна (0:3) и тријумфом Интера над Викторијом (4:0) изгубила све шансе за пласман у нокаут фазу Лиге шампиона, те последње коло дочекује као трећепласирана екипа групе "Ц". Каталонци ће на пролеће наступати у Лиги Европе, а последњи меч у елитном такмичењу биће само формалност. Наиме, на мегдан Викторији Ћавијеви пулени путују туристички, без резултатског императива.

Шести пут заредом Барса је потпуно немоћно положила оружје пред великим ривалом из Минхена, а по четврти пут у низу ни гол није успела да постигне. Гол-разлика у корист Немаца за период 2020-2022. фрапантна је и за Каталонце апсолутно поражавајућа - 19:2!

Лига Европе није такмичење које може да задовољи финансијске калкулације прављене уочи сезоне. Евентуални тријумф у њему би можда ублажио проблеме и поправио увелико пољуљан имиџ Барселоне, па је свестан тога Ћави већ причао о окретању "Б плану" и нападу на трофеје у свим такмичењима у којима његов тим наставља сезону (Примера, Куп краља, Суперкуп Шпаније и Лига Европе).

- И даље на столу имамо могућност да освојимо четири пехара. Пропустили смо прилику у најважнијем такмичењу, Лиги шампиона, али сезона је дуга и морамо да се суочимо са оним што нас чека, морамо да наставимо - изјавио је Ћави.

Викторија је уз Ренџерс једина екипа без бодова ове сезоне у елити. Чешки шампион уз велику 0 на свом конту има и гол-разлику 3:20, вечерас тим из Плзења жели да поправи утисак и евентуалним изненађењем бар мало обрадује своје навијаче.

Чеси једноставно немају квалитет за елиту, а то су потврдили и у минулом колу када их је Интер са "пола гаса" савладао са 4:0 на "Ђузепе Меаци".

Одиграо је Плзењ сасвим пристојних пола сата, чак држао Интер подаље од свог гола, у два наврата запретио опасно из контре, али онда се с првим поготком домаћина потпуно угасио.

Госте је начео Хенрик Мхитарјан ударцем главом у 37. минуту након одличне акције Федерика Димарка и још бољег центаршута Алесандра Бастонија.

До краја полувремена мрежу гостију затресао је и Един Џеко на асистенцију запаженог Димарка после сјајног паса Николе Бареле.

У 55. минуту Мхитарјан је могао да постигне други гол на мечу, али је његов ударац завршио на стативи. У 66. минуту Џеко је постигао други гол на мечу, укупно свој 12. у утакмицама против Викторије Плзен! Асистент код овог поготка био је Лаутаро Мартинез. Коначан резултат поставио је у 87. минуту Ромелу Лукалу на додавање Хоакина Корее.

Фаворит на "Досан арени" је кристално јасан! Све сем тријумфа Барселоне, која ће највероватније наступати у комбинованом саставу, представљаће велико изненађење.

НАШ ТИП: 2&2-5 (квота 1,80)

ВРЕДИ ПРОБАТИ: X (квота 4,85)

А ДВА ДАНА ПОСЛЕ ТРАГЕДИЈЕ... Невероватан списак! Међународни олимпијски комитет објавио ко од Руса може на Игре Париз 2024

А ДВА ДАНА ПОСЛЕ ТРАГЕДИЈЕ... Невероватан списак! Међународни олимпијски комитет објавио ко од Руса може на Игре "Париз 2024"

РАТ у Украјини и даље привлачи огромну пажњу широм планете, а најновије вести везане за тај сукоб, који Русија назива "специјална војна операција", долазе из сфере спорта. Наиме, постало је познато ко тачно од руских спортиста може на Олимпијске игре "Париз 2024", а тај списак је прилично кратак - јер су о њему одлучивали не само спортски, већ и политички параметри.

18. 07. 2024. у 18:59

НИЈЕ ПРОБЛЕМ КОЛЕНО: Чувени тенисер открио зашто је Ђоковић изгубио у финалу Вимблдона

"НИЈЕ ПРОБЛЕМ КОЛЕНО": Чувени тенисер открио зашто је Ђоковић изгубио у финалу Вимблдона

Чувени амерички тенисер Енди Родик коментарисао је финале Вимблдона и рекао да Новаку Ђоковићу није проблем сама операција колена, већ је указао на други проблем.

17. 07. 2024. у 17:04