ТЕШКИ ДАНИ ЗА АЛОНСА: Шпанац сатеран у ћошак, више нема назад!

06. 11. 2022. у 08:53

"ФАРМАЦЕУТИ" у тешкој ситуацији дочекују одлични Унион.

Бајер Леверкузен је у серији од шест мечева без тријумфа. Екипа Ћабија Алонса не игра у складу са својим могућностима, а нови изазов следи већ данас од 15.30. На "Бај арену" стиже Унион Берлин који би евентуалном победом у мечу 13. кола Бундеслиге поново преузео трон.

Једина светла тачка у ери Шпанца на клуби "фармацеута" је обезбеђивање плеј-офа за Лигу Европе. Левер је у прилично тешкој групи Лиге шампиона успео да избор треће место, иза себе су оставили велики Атлетико Мадрид. Немци и "јорганџије" завршили су са по пет бодова, тако да је превагу однео међусобни скор. Пошто је немачки представник славио на свом терену са 2:0, а на "Ванди" одиграо 2:2, заузео је треће место.

Ипак, у првенству не цветају руже. Шеснаесто место и само девет освојених бодова су мршав учинак, опасна зоне је иза ћошка, а то свакако нико није очекивао. Претходног викенда РБ Лајпциг је рутински славио са 2:0.

У 32. минуту Лајпциг је у вођство донео Кристофер Енкунку – он је са девет погодака у Бундеслиги ове сезоне водећи стрелац, а прво место дели са Никласом Филкругом из Вердера. Коначних 2:0 за тим Марка Розеа поставио је Тимо Вердер у 83. минуту својим четвртим првенственим голом у сезони. Лајпциг после слабијег старта наставља да се пење ка врху табеле – тренутно су пети са 19 бодова, а у наредном колу гостују Хофенхајму.

Унион је у главном граду Немачке оборио је Борусија из Менхангладбаха и тако наставио своју одличну сезону. Преокретом, тако што је одлучујући гол пао из последњег шута на утакмици, чак у седмом минуту надокнаде – 2:1.

Одору јунака обукао је Данило Духи, довољно спретан да надивси скакаче закуца главом лопту у мрежу и изазове делиријум на трибинама стадиона "Код старог шумара". На крају се испоставило да је кључни потез утакмице направио тренер Униона, Урс Фишер. При резултату 0:1, у 74. минуту послао је на терен Кевина Беренса и Данила Доекија, а њих двојица режирала преокрет.

Први голом само пет минута пошто га је швајцарски стартатег послао на терен. Сачекао је центаршут Диога Леитеа, издржао чак ударац у главу голмана Тобијаса Сипела и обезбедио домаћину изједначење после иницијалне предности у режији Ника Елведија (реакција на корнера капитена Ларса Штиндла). Веровало се да тад да би црвено-бели могли до преокрета, јурнули су свим силама ка гостима, стварали обећавајуће ситуације, међутим, све до дубоко у надокнади екипа Данијела Фаркеа је издржала. А онда се распала и показала да није оно што Унион јесте. Ментално чврста као стана.

Унион је и на евро-сцени наставио у истом ритму. Савладан је Сен Жилоа у Белгији са 1:0 и тако је остварен велики резултат - пласман у плеј-оф Лиге Европе.

Леверкузен нема шта да изгуби, сезона је све лошија, а евентуални тријумф над одличним Унионом представљао би подстрек за наставак сезоне. Претходна три међусобна дуела ових ривала завршена су нерешеним исходом.

НАШ ТИП: 2-4 (квота 1,58)

ТИП ЗА ХРАБРИЈЕ: 1&2-4 (квота 3,80)

А ДВА ДАНА ПОСЛЕ ТРАГЕДИЈЕ... Невероватан списак! Међународни олимпијски комитет објавио ко од Руса може на Игре Париз 2024

А ДВА ДАНА ПОСЛЕ ТРАГЕДИЈЕ... Невероватан списак! Међународни олимпијски комитет објавио ко од Руса може на Игре "Париз 2024"

РАТ у Украјини и даље привлачи огромну пажњу широм планете, а најновије вести везане за тај сукоб, који Русија назива "специјална војна операција", долазе из сфере спорта. Наиме, постало је познато ко тачно од руских спортиста може на Олимпијске игре "Париз 2024", а тај списак је прилично кратак - јер су о њему одлучивали не само спортски, већ и политички параметри.

18. 07. 2024. у 18:59

НИЈЕ ПРОБЛЕМ КОЛЕНО: Чувени тенисер открио зашто је Ђоковић изгубио у финалу Вимблдона

"НИЈЕ ПРОБЛЕМ КОЛЕНО": Чувени тенисер открио зашто је Ђоковић изгубио у финалу Вимблдона

Чувени амерички тенисер Енди Родик коментарисао је финале Вимблдона и рекао да Новаку Ђоковићу није проблем сама операција колена, већ је указао на други проблем.

17. 07. 2024. у 17:04