НЕКАДАШЊЕ ВЕЛИКО ПОЈАЧАЊЕ ЗВЕЗДЕ ТРЕСЕ МРЕЖЕ У БУНДЕСЛИГИ: Лидер је фаворит на гостовању

М.Т.

10. 11. 2022. у 14:21 >> 14:21

ЛИДЕР је доживео само један пораз.

НЕКАДАШЊЕ ВЕЛИКО ПОЈАЧАЊЕ ЗВЕЗДЕ ТРЕСЕ МРЕЖЕ У БУНДЕСЛИГИ: Лидер је фаворит на гостовању

Foto: Profimedia

Магдебург никако не успева да се помери у нешто сигурнију зону на табели Бундеслиге два, а тешко да ће то успети и вечерас од 20.30, пошто ће у 16. колу другог ранга немачког фудбала дочекати лидера на табели Дармштад који је у сјајној форми од почетка сезоне.

Магдебург је прошле сезоне успео да са прве позиције у Трећој лиги обезбеди пласман у "цвајту", али се за сада испоставља да је то ипак други ниво такмичења. Екипа тренера Кристијана Тица игра у прилично променљивој форми, мада је успела да се стабилизује у последња три кола пошто је после два узастопна пораза успела да дође до две победе и ремија.

У претходном колу Магдебург је савладао Нирнберг са 2:1 и та победа је разлог зашто Тицова екипа није у зони испадања, а двоструки стрелац био је бивши бек Црвене звезде Кристијано Пичини. Тренутно се Магдебург налази на 14. позицији са пет победа, два ремија и чак осам пораза уз освојених 17 бодова, један више од Сандхаузена који је први тим испод црте. Огроман проблем у овој сезони за Магдебруг је одбрана, пошто тим из града на реци Елби има најлошију одбрану у лиги са 29 примљених голова, лошију чак и од фењераша Арминије из Билефелда која је примила два гола мање.

Иако није међу најефикаснијим тимовима у лиги, Магдебург нема толико лош напад, а најефикаснији играч је везњак Мориц Квартенг са четири гола, док је одмах иза њега Пичини који је постигао три поготка на шест одиграних мечева.

Дармштад је на другој страни изгледа решио да надокнади пропуштено из прошле сезоне када му је позиција која води у елитни ранг измакла у завршници првенства пошто је завршио на четвртој позицији са истим бројем бодова као трећепласирани Хамбургер који је отишао у разигравање.

Ове сезоне екипа тренера Торстена Либернехта игра одлично и од почетка шампионата претрпела је само један пораз, од Регенсбруга са 2:0 још у првом колу. Од тада, Дармштад је девет пута тријумфовао уз пет ремија, а у последњих пет кола је победио три пута и два пута ремизирао. У претходном колу савладао је у дербију Хановер минималним резултатом. Либернехтов тим није најбољи нападачки у лиги, али му одбрамбено нема премца јер је примио најмање голова, само 14. Најбољи стрелац тима је Филип Тајц са шест погодака.

Ова два тима одиграла су до сада само четири међусобна дуела, по два у лиги и Купу Немачке, а сва четири пута је славио Дармштад, додуше, у последњем мечу у купу пре две године тек после продужетака.

НАШ ТИП: X2&2+ (квота 1,62)

Преузмите нашу апликацију за љубитеље клађења

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Е, ЖИВОТЕ СПУШТЕНА РОЛЕТНО! Српкиња која је због зихернадле остала без злата на Светском првенству осула дрвље и камење на спортски свет

"Е, ЖИВОТЕ СПУШТЕНА РОЛЕТНО"! Српкиња која је због зихернадле остала без злата на Светском првенству осула дрвље и камење на спортски свет

Јаник Синер и даље је "врућа" тема због допинг афере, а наша атлетичарка Ивана Шпановића огорчена је због начина на који се све завршило.

24. 02. 2025. у 08:53

КАКАВ ПОТЕЗ СВЕТИСЛАВА ПЕШИЋА! Асим Ђуловић нови кошаркашки репрезентативац Србије (ВИДЕО)

КАКАВ ПОТЕЗ СВЕТИСЛАВА ПЕШИЋА! Асим Ђуловић нови кошаркашки репрезентативац Србије (ВИДЕО)

Мушка кошаркашка репрезентација Србије дочекаће данас од 20 часова у дворани "Александар Николић" селекцију Грузије у мечу последњег, шестог кола групе Г квалификација за Европско првенство 2025, а селектор Светислав Пешић решио је да у 12 одабраних играча за ту утакмицу уврси и Асима Ђуловића.

24. 02. 2025. у 13:21

Коментари (0)

ХУМАНОСТ ПОД РЕФЛЕКТОРИМА – НОВИ КУЛТУРНИ САДРЖАЈУ У ПРОСТОРУ ФОНДАЦИЈЕ MOZZART