ПОБЕДНИК НОСИ СВЕ: Аустралија и Данска бију битку за преостало место у осмини финала

М.Т.

30. 11. 2022. у 12:52 >> 12:52

''Кенгури'' у знатно бољој ситуацији.

ПОБЕДНИК НОСИ СВЕ: Аустралија и Данска бију битку за преостало место у осмини финала

FOTO: AP/Tanjug

Француска је сигуран путник у осмину финала из групе "Д", а за једно преостало место у овој групи Аустралија и Данска играће данас од 16 часова у последњем колу на стадиону ''Ал Јануб'' у Ал Вакри.

После убедљивог пораза на старту од Француске са 4:1, иако су први повели, Аустралијанци су успели у другом колу да савладају Тунис и тако дођу до три бода и знатно боље позиције у односу на вечерашњег противника у последњем колу. Тријумф против Туниса био је за ''кенгуре'' тек трећи на Светским првенствима, а први још од 2010. и победе против Србије на Мундијалу у Јужној Африци.

Проблем за тим селектора Грејема Арнолда могла би да буде традиција против европских селекција пошто је Аустралија поражена у осам од последњих 11 мечева против репрезентација са Старог континента. Са Данцима су Аустралијанци играли и на претходном Светском првенству у Русији такође у групи, а тада је било 1:1 и био је то једини бод за ''кенгуре'' на том Мундијалу. Добра ствар за Аустралију је што јој против Данске осим победе одговара и реми, што ипак скида одређен притисак са леђа Арнолдовог тима.

Данска је одиграла фантастичне квалификације за Светско првенство у Катару, али нису успели на Мундијалу да покажу све што их је красило током квалификационих утакмица. Против Туниса су на старту одиграли 0:0, да би од Француске изгубили и сада им преостаје само једно против Аустралије, а то је победа, јер у сваком другом сценарију неће успети да обезбеде пласман у осмину финала. Данци имају разлога за оптимизам пошто су на последњих пет учешћа на Светским првенствима, четири пута успевали да обезбеде пласман у елиминациону фазу, а то им није пошло за руком само у Јужној Африци 2010. године.

Селектор Аустралије Грејем Арнолд у претходном мечу против Туниса није могао да рачуна на повређеног Натанијела Еткинсона који је добио ударац против Француске, а пошто га је Франа Карачић добро заменио у тријумфу против Туниса, Арнолд вероватно неће правити никакву промену за Данску. Каспер Хјулманд остао је до краја турнира без Тома Дилејнија који је повредио колено у првом колу против Туниса, што је довело до промене формације Данске уласком Микела Дамсгарда, а промена неће бити по том питању ни против Аустралије.

Репрезентације Аустралије и Данске одиграле су до сада четири међусобна дуела, а ово ће бити други узастопни на Светском првенству. Данци су остварили два тријумфа, док су Аустралијанци једном славили и један сусрет завршен је нерешеним резултатом.

НАШ ТИП: ГГ (квота 2,15)

Преузмите нашу апликацију за љубитеље клађења

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДЕЛИЈЕ НЕ МОГУ ДА ДОЂУ СЕБИ! Ванредно саопштење навијача Црвене звезде после оног што се десило на Маракани (ВИДЕО)

"ДЕЛИЈЕ" НЕ МОГУ ДА ДОЂУ СЕБИ! Ванредно саопштење навијача Црвене звезде после оног што се десило на Маракани (ВИДЕО)

Фудбалски клуб Црвена звезда представио је ново појачање - Марко Арнаутовић изашао је пред новинаре, а једно питање емотивно је погодило новог фудбалера црвено-белих. Тицало се Синише Михајловића, а реакција је била таква - да су због тога морале да се огласе и "делије", најватренији навијачи клуба с Маракане.

24. 07. 2025. у 17:15

БАШ БУРНО У НОВОМ ПАЗАРУ! Туча пољских и новопазарских навијача на историјској утакмици, гол у 95. минуту решио све! (ФОТО/ВИДЕО)

БАШ БУРНО У НОВОМ ПАЗАРУ! Туча пољских и новопазарских навијача на историјској утакмици, гол у 95. минуту решио све! (ФОТО/ВИДЕО)

Фудбалски клуб Нови Пазар је одиграо историјску, прву међународну такмичарску утакмицу, а тај меч у коме је пољска Јагјелоња задовољнија исходом - а коначан резултат био је 1:2 уз гол у 95. минуту, обележили су и навијачи. Делом због сјајне атмосфере, делом и због инцидената.

24. 07. 2025. у 20:58 >> 20:58

УКРАЈИНЦИ СЕ ИГРАЛИ ПОЛИТИКЕ, А ПАРТИЗАН ФУДБАЛА: Олександрија нокаутирана уз скандалозне повике Србима

УКРАЈИНЦИ СЕ ИГРАЛИ ПОЛИТИКЕ, А ПАРТИЗАН ФУДБАЛА: Олександрија нокаутирана уз скандалозне повике Србима

ФУДБАЛЕРИ Партизана гостовали су Олександрији. Меч против Украјинаца одигран је у пољским Катовицама, а обележила га је победа црно-белих 2:0 (1:0) и скандалозно понашање домаћина.

24. 07. 2025. у 20:57 >> 17:55

Коментари (0)

ДИРЉИВА СЦЕНА У БРАНЕШЦИМА: Баја Мали Книнџа певао свој велики хит, а онда му је пришао један младић (ВИДЕО)