ГРУЈИЋ И ПОРТО ИМАЈУ СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Визели само чудо доноси прво место
Гости имају два бода мање од Порта.

Профимедиа
После споријег почетка Порто се брзо вратио на очекивани колосек у Лига купу Португала, а вечерас од 21.30 у трећем колу тог такмичења дочекаће на стадиону ''Драгао'' Визелу.
Порто никад није освојио Лига куп уз четири пораза у финалима, а овогодишње издање је на велико изненађење својих навијача започео ремијем против Мафре на домаћем терену. Ипак, ''змајеви'' су се брзо пренули и у наредном колу савладали са 2:0 Шавес и тако стигли до првог места на табели у својој групи са четири освојена бода.
Реми са Мафром био је тек други за Порто у серији од осам мечева без пораза, а тај низ је започет после изгубљеног дербија потив Бенфике 21. октобра. Од тада је екипа Сержа Консеисаа знала само за победе уз два ремија и у одличној је форми, што је ставља у статус апсолутног фаворита за вечерашњи меч против Визеле, мада је Порто у истој улози био и против Мафре која је успела да стигне до изненађујућег бода. Тада, додуше, у тиму није било Мехдија Таремија, уз Еванилсона најбољег стрелца екипе, пошто је Иранац био на Светском првенству у Катару, али се он вратио у тим већ против Шавеса, мада је ушао са клупе. Марко Грујић је такође већ био у саставу тима после повратка из Катара и против Шавеса је одиграо свих 90 минута.
Визела је оба пута ремизирала у прва два кола Лига купа у мечевима са Шавесом и Мафром, која се, иако друголигаш, показала као веома тврд орах. Визела се на табели налази одмах иза Порта са два освојена бода и могла би да преузме лидерску позцију, али јој је за тако нешто потребна победа вечерас на ''Драгау'', што ће бити изузетно тежак задатак који се граничи са немогућим.
Визела не може баш да се похвали добром формом пошто је у последњих седам мечева само једном успела да оствари тријумф, против Пакош Фереире у последњем колу шампионата Португала пред паузу због Мундијала у Катару, док је по три пута поражена и одиграла нерешено.
Сержо Консеисао има прилично добру здравствену ситуацију у тиму јер не може да рачуна само на Нигеријца Заидуа због повреде, док су сви остали играчи на располагању. Још боље је стање у редовима Визеле пошто тренер Алваро Пачеко може да рачуна на све играче.
Ова два тима одиграла су до сада четири меча и у сва четири је Порто остварио победе. Само је последња победа у шампионату Португала била минималним резултатом, док је на претходна три меча било четири и више постигнутих голова.
Препоручујемо

ФАРУЛ ПОБЕДОМ ОДРЖАВА ПРВО МЕСТО: Волунтари је тврд орах у последњих месец дана
16. 12. 2022. у 10:26

"ТАЈ ЧОВЕК МИ ЈЕ УНИШТИО ДЕО ЖИВОТА!" Горан Иванишевић се појавио у Београду
Некада врхунски тенисер а сада тренер, Горан Иванишевић, дошао је у Београд.
15. 05. 2025. у 19:00

ХАОС У АЛБАНИЈИ! Многи побеснели, за све им "крива" Србија?!
Велико незадовољство влада у Албанији, а за то је тамошњим фудбалским навијачима, условно речено, "крива" Србија.
15. 05. 2025. у 16:47

ШОК ПРОМЕНЕ У ФУДБАЛУ! Мења се и правило офсајда, и како се игра Лига шампиона!
Дошло је време за нову промену фудбалских правила. И то оних који се тичу офсајда. А може да се догоди и (нова) промена система такмичења у Лиги шампиона.
15. 05. 2025. у 12:21
Коментари (0)