ХОЛАНД ЈЕ СА ДРУГЕ ПЛАНЕТЕ! Сити има невероватан низ против данашњег противника

В.М.

31. 12. 2022. у 10:04

МАНЧЕСТЕР сити ће угостити Лампардове изабранике у оквиру 18. кола Премијер лиге.

ХОЛАНД ЈЕ СА ДРУГЕ ПЛАНЕТЕ! Сити има невероватан низ против данашњег противника

Foto: Profimedia

Обрачун две екипе који бију потпуно другачије битле ове године. Домаћин се бори за титулу и наставља поход за лидером Арсеналом који му бежи пет бодова, док је Евертон везао три пораза и налази се у грчевитој борби за опстанак.

Сити игра одлично ове сезоне и други је на табели са 35 освојених поена. У претходних пет кола остварио је четири победе уз пораз од Брентфорда. Након паузе за Светско првенство у Катару одиграо је две утакмице. Прво је савладао Ливерпул у ЕФЛ купу са 3:2, а након тога је на гостовању био бољи од Лидса резултатом 1:3. Гвардиолини изабраници су једни од најбољих домаћина Премијер лиге, на осам утакмица код куће покупили су 21 бод.

''Грађани'' су најефикаснији напад лиге, постигли су 43 гола ове сезоне. Највише заслужан је то невероватни норвешки центарфор, Ерлинг Холанд. Норвежанин је постигао фасцинантних 20 голова на 14 наступа у елити и ако настави овако лагано ће престићи рекорд за највише голова у сезони који држе Ширер и Кол ако говоримо о сезони са 42 утакмице у којој су по 34 пута тресли мрежу средином 90-их или Салахов рекорд од 32 гола ако говоримо о сезони са 38 утакмица који је постварио 2018. године.

Гост се налази у озбиљном проблему, у последњих пет утакмица освојио је само четири бода, а везао је и три пораза. Евертон је тренутно 17. на табели са 14 поена, што је само бод више од Вулвса који су у зони испадања. Управо их је Вулверхемптон у веома битном мечу савладао пре пар дана на ''Гудисону'' са 1:2. Јери Мина је довео свој тим у предност, али су Поденс и Аит Нури преокренули резултат. Франк Лампард је преузео клуб крајем прошле сезоне и одржао га је у елити, али питање је да ли ће то успети и ове године.

''Карамеле'' су дефанзивно доста добре, примиле су 19 погодака, али главни проблем им је напад јер су постигле само 12 голова.

У међусобним сусретима предност има домаћин. Сити је везао невероватних десет победа против данашњег противника.

Гвардиола неће моћи да рачуна на Диаза, док је под знаком питања Хулијан Алварез који се враћа у тренинг након продуженог одмора због освајања Светског првенства са Аргентином.

Евертон ће бити без Таунзенда, Гарнера, Мине и вероватно Доминика Калверта Луина који није наступуио на прошлој утакмици.

Очекујемо да Манчестер сити рутински одради посао и освоји сва три бода.

НАШ ТИП: 1&Д3+ (квота 1,63)

Преузмите нашу апликацију за љубитеље клађења

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ИСТОРИЈСКИ ТРЕНУТАК! ФК Динамо Загреб стиже у Београд!

ИСТОРИЈСКИ ТРЕНУТАК! ФК Динамо Загреб стиже у Београд!

ФУДБАЛЕРИ Динама из Загреба играће у Србији са Макабијем из Тел Авива, одлука је донета из сигуроносних разлога, а поред чињенице да публике неће бити оба тима суочена су са бројним логистичким изазовима.

01. 10. 2025. у 16:02

А ПОСЛЕ ХАОСА НА МАРАКАНИ... Ево шта је Владимир Стојковић сада доживео

А ПОСЛЕ ХАОСА НА МАРАКАНИ... Ево шта је Владимир Стојковић сада доживео

Када су минулог викенда Црвена звезда и Раднички 1923 из Крагујевца играли у првенству Србије, много вести везаних за ту утакмицу тицало се навијачког хаоса који је обележио поменути дуел, јер је голман Владимир Стојковић био на мети "делија", као неко ко је својевремено бранио Звездин гол, а потом уз паролу на мајици "Опростите ми ружну прошлост" стигао и у Партизан. Два дана после те утакмице, бивши репрезентативни чувар мреже опет је у жижи јавности.

01. 10. 2025. у 17:41

ГРОБАРИ ГЛЕДАЈУ И НЕ ВЕРУЈУ: Ево како ће ФК Партизан да прослави 80. рођендан!

"ГРОБАРИ" ГЛЕДАЈУ И НЕ ВЕРУЈУ: Ево како ће ФК Партизан да прослави 80. рођендан!

Фудбалери Партизана дочекаће екипу Војводине у суботу, 4. октобра, у оквиру 11. кола Суперлиге Србије, а истог дана, на истом месту, сви којима је црно-бела боја у срцу прославиће велики јубилеј – 80 година постојања Фудбалског клуба Партизан.

01. 10. 2025. у 12:46

Коментари (0)

СНАГА ЗДРАВЉА ЈЕ У РИТМУ СРЦА: Направимо корак ка здравијем, дуговечнијем и срећнијем животу