"ЗМАЈЕВИ" ПРЕТЕ ШАМПИОНУ: "Црвено-бели" на "Крову" ваде флеке

Н.П.

11. 02. 2023. у 08:47

ФУДБАЛЕРИ Црвене zвезде гостују Вождовцу у оквиру 21. кола Супер лиге Србије.

ЗМАЈЕВИ ПРЕТЕ ШАМПИОНУ: Црвено-бели на Крову ваде флеке

Актуелни шампион је киксирао на пролећној премијери пред својим навијачима против Војводине. Снажно је кренула Звезда и константно нападала, понајвише преко левог крила где је био Александар Катаи. Међутим, недостајала је завршница.

„Лале“ су у 25. минуту стигле до вођства преко младог Уроша Кабића који је на ивици шеснаестерца добио попречну лопту од Малбашића по земљи и из прве је „распалио“ по лопти која је затресла противничку мрежу. Ипак то вођство није дуго трајало па је актуелни шампион изједначио само неколико минута касније.

Канга је у 29. минуту одлично упослио Катаија који је лобовао голмана Царевића и испоставиће се поставио коначан резултат. Црвена звезда се тренутно налази на првој позицији на табели са 54 освојена бода, осам више од вечитог ривала Партизана. "Црвено-бели" су славили на 17 сусрета, док су три пута ремизирали уз гол разлику 51:8.

Вождовац заузима седму позицији на табели Супер лиге Србије и има укупно 34 прикупљених бодова, исто као и Војводина и Нови Пазар, који се налазе на петом, односно шестом месту. Популарни "змајеви" су тријумфовали на десет мечева, четири пута ремизирали, док су доживели шест пораза уз гол разлику 18:22. Изабраници Николе Пуаче су на отварању пролећног дела сезоне били бољи на гостовању Радничком 1923 у Крагујевцу минималним резултатом, а једини погодак постигао је Милош Пантовић, са беле тачке у 31. минуту меча.

До сада је Црвена звезда одиграла 28 првенствних утакмица против Вождовца, а позитиван скор је на страни клуба из Љутице Богдана. Укупно је домаћин тријумфовао на 23 сусрета, једном је сусрет завршен нерешеним резултатом, док су четири пута победили фудбалери са Душановца, уз гол разлику 62:17 у корист актуелног шампиона. Последњи пут Црвена звезда и Вождовац су се састали у шестом колу овосезонске Суперлиге Србије, а меч је одигран 13. августа прошле године. "Црвено-бели" су остварили рутинску победу резултатом 4:0, а најбољи актер био је Мирко Иванић који је осим поготка, уписао и три асистенције - Пешићу, Букарију и Бену.

Изабраници Милоша Милојевића немају права на нови кикс у првенству. Тренера гостију брине вештачка подлога на којој Вождовац игра чврсто и дисциплиновано. Међутим, вечити ривал је лидеру пришао на осам бодова предности и трку за шампионаску титулу учинио узбудљивијом и неизвеснијом.

Црвена звезда је фаворит на "Крову" али то ће морати да покаже на терену и извади флеке за реми у прошлом колу. "Змајеви" су пружили одличну партију у Крагујевцу и пуни самопоуздања улазе у данашњи окршај. Очекујемо тријумф "црвено-белих" и предлажемо да двојку обавезно појачате головима.

НАШ ПРЕДЛОГ: 2&2-5 (квота 1,75)

А ДВА ДАНА ПОСЛЕ ТРАГЕДИЈЕ... Невероватан списак! Међународни олимпијски комитет објавио ко од Руса може на Игре Париз 2024

А ДВА ДАНА ПОСЛЕ ТРАГЕДИЈЕ... Невероватан списак! Међународни олимпијски комитет објавио ко од Руса може на Игре "Париз 2024"

РАТ у Украјини и даље привлачи огромну пажњу широм планете, а најновије вести везане за тај сукоб, који Русија назива "специјална војна операција", долазе из сфере спорта. Наиме, постало је познато ко тачно од руских спортиста може на Олимпијске игре "Париз 2024", а тај списак је прилично кратак - јер су о њему одлучивали не само спортски, већ и политички параметри.

18. 07. 2024. у 18:59

НИЈЕ ПРОБЛЕМ КОЛЕНО: Чувени тенисер открио зашто је Ђоковић изгубио у финалу Вимблдона

"НИЈЕ ПРОБЛЕМ КОЛЕНО": Чувени тенисер открио зашто је Ђоковић изгубио у финалу Вимблдона

Чувени амерички тенисер Енди Родик коментарисао је финале Вимблдона и рекао да Новаку Ђоковићу није проблем сама операција колена, већ је указао на други проблем.

17. 07. 2024. у 17:04