ГРАЂАНИ РЕДОВНО ЧЕРУПАЈУ СВРАКЕ НА ЕТИХАДУ: Њукасл је испао из форме а Сити се захуктао у трци за водећим Арсеналом
АКТУЕЛНИ шампион Енглеске дочекује популарне Свраке у првој утакмици 26. кола Премијер лиге.
FOTO: EPA
Трка за титулу Премијер лиге се захуктава, а притисак браниоца титуле на лидера Арсенал је све већи. Заостатак је сада само пет бодова што је више него достижно у преосталих 13 кола.
"Грађани" су у претходном колу били убедљиви (4:1) против Борнмута, наредног ривала Арсенала, а затим су обавили посао и у петој рунди ФА купа, пошто су са 3:0 елиминисали Бристол сити.
Њукасл се налази на петом месту, са четири бода мање, али и две утакмице мање од четвртопласираног Тотенхема и задржао је реалне наде да избори Лигу шампиона, иако је у серији од четири меча без победе. Пет, ако се рачуна и пораз у финалу Лига купа од Манчестер јунајтеда.
Током фебруара, свраке су поражене на свом Сент Џејмсис парку од Ливерпула (0:2), док су против Борнмута и Вест хема играли 1:1. У јануару су остварили две победе у полуфиналу Лига купа против Саутемптона, а пре тог двомеча играли су без голова са Кристал паласом, тако да је последњи тријумф у Премијер лиги био онај од 15. јануара против Фулама, када је резервиста Исак у 90. минуту савладао Лена.
Сити је после 25 утакмица скупио 55 бодова, што је овој екипи други најгори салдо у последњих пет година. Гори су били само у сезони 2019/20, када су остали без титуле.
Њукасл годинама није освојио бод на гостовању Ситију. Последњих 13 дуела припало је домаћину, а новом победом изједначили би клупски рекорд. Манчестер сити је постигао бар по гол на последњих 28 премијерлигашких сусрета са Њукаслом, што је најдужи низ између било које две екипе у елитном разреду енглеског фудбала.
Али, ово нису "свраке" из претходних година. Њукасл је сада најбогатији клуб у Премијер лиги, што је титула коју је преотео управо данашњем ривалу, и бори се за место у Лиги шампиона, први пут од 2002/03 када су, сезону пре оне у којој их је на последњој степеници квалификација зауставио Партизан, стигли до друге групне фазе.
Прошле сезоне Њукасл је са Етихада испраћен "петардом", а јесенас је на Сент Џејмсис парку било 3:3.
Много голова пада у последње време на сусретима ова два тима, па нема разлога да так оне буде и сада.
НАШ ПРЕДЛОГ: 1&1П1+&2П1+ (квота 2,10)
Препоручујемо
ЛЕСТЕР БИ ДО ТРИ БОДА НАКОН ДВА УЗАСТОПНА ПОРАЗА: ''Свеци'' таворе на дну табеле
04. 03. 2023. у 09:17
''ПЕВЦИ'' ЛЕЧЕ РАНЕ ИЗ ФА КУПА: Вулвсима потребни бодови у борби за опстанак
04. 03. 2023. у 10:01 >> 10:01
МБАПЕ И МЕСИ СУ НАМЕСТИЛИ НИШАНСКЕ СПРАВЕ: Радо виђен противник долази на ''Парк принчева''
04. 03. 2023. у 20:05 >> 20:05
ЕВРОПА У НЕВЕРИЦИ: Русија домаћин Европског првенства у фудбалу?!
Најновије вести из фудбала су више него занимљиве.
26. 10. 2025. у 13:08
ЈОКИЋ ИЗАЗВАО ХАОС НА ТЕРЕНУ: Ударио ривала, настала велика фрка (ВИДЕО)
НИКОЛА Јокић предводио је Денвер Нагетсе до победе над Финиксом 133:111, а у једном моменту направио је Србин хаос на терену.
26. 10. 2025. у 08:40
ЈОКИЋ СЕ ИГРА СА АМЕРИМА: Ново нестварно вече српског центра (ВИДЕО)
ДЕНВЕР Нагетс убедљиво је савладао Финик Сансе, а поново је Никола Јокић био централна фигура.
26. 10. 2025. у 08:04
Коментари (0)