ЛАЦИО ХИТА КА ЛИГИ ШАМПИОНА: Тијаго Мота нема решење за тактику Маурисија Сарија
ЛАЦИО гостује у Болоњи у оквиру 26. кола италијанске Серије А.

FOTO: Tanjug/AP
Клуб из Рима у претходној рунди је голом Весина у 67. минуту изненадио лидера и вероватно будућег шампиона Италије, Наполи, али је утисак покварио средином недеље поразом на ''Олимпику'' у првој утакмици осмине финала Лиге конференција од Алкмара коме је победу донео мађарски репрезентативац српског порекла, Милош Керкез.
Одбрана Лација поклекла је два пута против Холанђана, а на пет утакмица пре тог дуела није примила ниједан гол.
Сергеј Милинковић Савић је био капитен на овом мечу и имао је једну изгледну прилику али је погодио пречку. Лацио је у Лигу конференција прешао као трећепласирани у својој групи Лиге Европе и словио је за фаворита, али ће имати тежак задатак у реваншу.
- Имали смо лош однос према игри и противнику - објаснио је узроке пораза тренер Маурисијо Сари
Серија А је друга прича, пошто су Саријеви изабраници после краће кризе ушли у серију добрих резултата и тренутно држе трећу позицију. Она им доноси пласман у групну фазу Лиге шампиона су последњи пут играли пре две сезоне.
Болоња је поразом у Торину мало покварила утисак после победе над Интером и покварила своје изгледе да избори Европу следеће године, али и даље је ово најбоља сезона "црвено-плавих" откада су се 2015. вратили у Серију А.
Лацију су припала три последња сусрета ових екипа. У Риму, у оквиру првог кола Лацио је преокренуо "из двојке у кеца". Одлучујући погодак за 2:1 постигао је Ћиро Имобиле на асистенцију Сергеја Милинковић-Савића. Пре нешто више од месец дана у осмини финала Купа Италије, ''небескоплави'' су победили 1:0, а прошле године у другом делу сезоне било је 3:0.
Последњи сусрет на стадиону'' Ренато Дал Ара'' припао је Болоњи 3:0, у октобру 2021. године. Очекује се да обе екипе изведу исте екипе као у претходном колу. Стрелац победоносног гола за Лацио против Наполија, Матијас Весино био је под знаком питања до четвртка, али сада је јасно да ће бити спреман да заузме место у троуглу на средини терена са Сергејем Милинковић-Савићем и Луисом Албертом.
Суботњи дуел биће пети тренерски окршај Маурисија Сарија и Тијага Моте, а тренер Лација био је успешнији у сва четири наврата до сада.
НАШ ПРЕДЛОГ: X2&0-3 (квота 1,72)
Препоручујемо

ЧЕЛСИ У ДОБРОЈ АТМОСФЕРИ ДОЛАЗИ НА НОГЕ ЛЕСТЕРУ: ''Лисице'' су везале три пораза
11. 03. 2023. у 09:15

СТОТИ ДЕРБИ РУРА: Шалке у доброј форми дочекује Дортмунд коме је Челси прекинуо бајковити низ
11. 03. 2023. у 15:10 >> 15:10

ШВАЈНШТАЈГЕРОВА ТВ КОЛЕГИНИЦА ОБЈАВИЛА: ОЧЕКУЈЕМ ДЕТЕ! Цела Немачка прича о разводу Ане Ивановић и - овоме
"Ана Ивановић и Бастијан Швајнштајгер се раздводе". Тако су јављали многи медији, након почетне информације у немачком Билду како славни спортски пар више не живи заједно. Али, немачки медији сада пажњу скрећу ка - "Швајнијевој" трудној ТВ колегиници, Естер Седлачек...
17. 04. 2025. у 19:20

АЛБАНЦИ СИКТЕ ОД БЕСА: "ЧУВАЈУ ГА МОЋНИ СРБИ!" Издао Русију, одабрао Албанију, па доживео ово од чувеног Руса коме "нико ништа не може"
Сваки човек је рођен слободан и једнак у достојанству и правима. Тим речима почиње Универзална декларација о људским правима, али... када особа за том слободом посегне, може да рачуна да се то некоме неће свидети. Шта ће потом бити, зависи од обе стране. Пред вама је прича управо о оном тренутку "некоме се то није свидело", али и реакцијама које су уследиле.
17. 04. 2025. у 15:48

ШТА ЋЕ САД ТУ ДОНАЛД ТРАМП?! Ана Ивановић се разводи од Бастијана Швајнштајгера, а народ прича само о речима председника Америке о Ани!
КРОЗ тежак период пролази прослављена српска тенисерка Ана Ивановић због наводног развода са Бастијаном Швајнштајгером, а у свему томе испливала је једна занимљива фотографија некада прве тенисерке света и ни мање ни више него председника Америке Доналда Трампа.
17. 04. 2025. у 12:59 >> 13:00
Коментари (0)