СРПСКИ ОБРАЧУН У СЕРИЈИ А: Станковић и Лазовић бију битку за опстанак
САМПДОРИЈА дочекује Верону у дуелу дављника Серије А.

FOTO: EPA
Чета српског стручњака игра катастрофално и све је ближа Серији Б, Сампдорија је зацементирана за дно и заостаје чак 12 бодова за Специјом која је први тим изнад црте. У нешто бољој ситуацији је Верона која је 18. на табели и има пет поена мање од ''орлова'', екипа игра доста боље од када је Марко Зафарони засео на клупу након Светског првенства, али мораће добро да се потруде ако желе да опстану у елити.
Домаћин је на отварању друге полусезоне савладао Сасуоло, али након тога је упао у амбис и не зна за победу више од два месеца. На последњих пет утакмица одиграо је два ремија и доживео три пораза. Прошлог викенда у занимљивој утакмици на ''Алијанц стадиону'' савладао га је Јуветнус. ''Стара дама'' је брзо повела 2:0, али екипа српског стручњака је пораванала резултат до краја полувремена, ипак у наставку Рабио и Соуле су донели три бода Јувеу.
Бивши шампион Италије је у великом проблему и само га чудо може одржати у Серији А идуће сезоне.
Верона је имала прилику пре два кола да побегне из зоне испадања када је гостовала директном ривалу Специји, али меч се завршио резултатом 0:0. Након тога, гост је ремизирао са Монцом, а ''орлови'' су савладали Интер и одвојили се на плус пет у односу на екипу из града љубави.
Последњи тријумф ''жуто-плави'' остварили су пре нешто више од месец дана када су били бољи од Салернитане са 1:0.
У редовима Вероне налази се српски репрезентативац Дарко Лазовић који је у досадашњем току првенства уписао 22 наступа на којима је постигао три гола и поделио исто толико асистенција.
На дуелу ових тимова у првом делу сезоне, момци из града љубави су славили након преокрета резултатом 2:1.
Станковић на овом сусрету неће моћи да рачуна на Аудера, Контија, Пусета и Ринкона.
Зафарони нема већих проблема са изостанцима и једини који ће изостати је већ дуже поврећени Томас Анри.
Сампдорија нема шта да изгуби, мора да игра нападчки и отворено како би освојила три бода, Верона такође мора да тражи тријумф како би одржала корак за Специјом и због тога верујемо да ће бити голова као на сусрету у првој полусезони.
Препоручујемо

''ПЧЕЛИЦЕ'' РЕТКО ГУБЕ НА СВОМ ТЕРЕНУ: Лестер је везао четири пораза!
18. 03. 2023. у 08:25

БОРБА ЗА ОПСТАНАК У БУНДЕСЛИГИ: Може ли Хофенхајм да прекине црну серију?
18. 03. 2023. у 09:25

РУСИ НИСУ ПРИХВАТИЛИ ЊЕГОВО ИЗВИЊЕЊЕ, И... Дејан Станковић је доживео оно што није желео
Русија је, откако је Дејан Станковић преузео ФК Спартак из Москве, имала "пуне руке посла" са српским стручњаком. Медији, наравно, јер је Станковићева екипа приређивала и сензационалне успехе, али и стропоштала се у финишу сезоне. Све је Србин "зачинио" понашњем због којег је (поново, и то сурово) кажњен.
22. 05. 2025. у 19:47

ЛУКА МОДРИЋ ШОКИРАО ЦЕО СВЕТ! Ево шта је Хрват управо објавио
Лука Модрић, најуспешнији хрватски фудбалер свих времена, добио је недавно неочекиване вести из табора ФК Реал Мадрид, али онда их је данас и сам пласира.
22. 05. 2025. у 18:44

ЈОКИЋ ЋЕ И ГРАТИ ЗА СРБИЈУ НА ЕВРОБАСКЕТУ? Бићемо сила на Европском првенству, ово је потврда!
Полако се клупска кошаркашка сезона приводи крају и фокус се пребацује на предстојећи Евробаскет где би могао да заигра и Никола Јокић!
22. 05. 2025. у 22:47 >> 22:47
Коментари (0)