ВЛАХОВИЋ ЈЕ РАЗБИО МАЛЕР! Сада би да затресе мрежу у чувеном ''Дербију Италије''
ИНТЕР дочекује Јувентус у једном од највећих дербија италијанског фудбала од 20:45.

FOTO: Tanjug/AP
Домаћин игра променљиво у последње време, никако да ухвати залет, али преко недеље је издржао налете Порта и пласирао се у четвртфинале Лиге шампиона у којем ће се састати са Бенфиком, тако да у доброј атмосфери дочекује овај меч. Јуве је такође наступао преко недеље, али у Лиги Европе. Славио је у Немачкој против Фрајбурга и у четвртфиналу ће укрстити копља са Спортигном из Лисабона.
Ово ће бити 247. сусрет великих ривала, историјски гледано предност има Јуве који је славио 111 пута, виђено је 60 ремија, док је Интер остварио 75 победа.
На првом овосезонском дербију славио је Јувентус резултатом 2:0, погоцима Рабиоа и Фађолија.
Иако не пружа баш добре партије, Интер је тренутно други на табели са 50 освојених бодова, што је три поена више од Роме која је пета тако да је борба за пласман у Лигу шампиона у пуном јеку. Оно што је битно за ''нероазуре'' је то што су успели да се пласирају у четвртфинале најелитнијег европског такмичења, први пут након 12 година. Тамо ће играти са Бенфиком, а бољи из тог двомеча иде на победника меча Милан-Наполи и сва четири тима имају одличну прилику да се пласирају у финале. Чета Симонеа Инзагија пружа одличне партије на свом терену и везала је пет победа на ''Ђузепе Меаци''.
Јувентус је такође у добром ритму и славио је на четири од претходних пет лигашких дуела, прошлог викенда славио је у дуелу са Сампдоријом резултатом 4:2. Пошто је савез наметнуо казну ''старој дами'' од 15 бодова због финансијских малверзација, она је тек седма на табели и заостаје 11 бодова за четвртопласираним Лациом. Због тога најбоља шанса Јувеу за Лигу шампиона је Лига Европе у којој је дошао до четвртфинала и један је од фаворита за титулу. Оно што радује навијаче ''бјанконера'' је повратак Душана Влаховића на листру стрелаца. Најскупљи играч у историји клуба је погодио са беле тачке против Фрајбруга и тако окончао црни низ од шест утакмица бег поготка.
Инзаги има одрећених проблема са изостанцима, неће моћи да рачуна на Госенса и Далбера, док су под упитником стартери Бастони и Шкрињар.
Са друге стране, Алегри ће морати да направи постау без Погбе, Кеана, Алекса Сандра и Ихатерена, а могући су изостанци Бонућија и Милика.
Очекујемо једну добру, уједначену утакмицу у којој верујемо да ће оба тима постићи по гол.
Препоручујемо

ЦЕО БАЛКАН СЕ СМЕЈЕ УСТАШАМА: Хвалили се да су палили српске заставе освојене у тучи, а ово је истина
ХРВАТСКА још увек слави злочиначку акцију "Олуја" током које је протерано више од 200.000 Срба са својих вековних огњишта, а тој хистерији придружили су се и навијачи Хајдука, "Торцида Сплит". Но, усташки пир који су приредили уз нови скандал, паљење српских тробојки, на крају им се обио о главу - јер се сазнало одакле им те заставе...
11. 08. 2025. у 16:04

ОВО ЋЕ ИЗАЗВАТИ МНОГЕ РЕАКЦИЈЕ: Ево шта су "делије" ноћас урадиле поводом дешавања у Црној Гори (ФОТО)
Црвена звезда и Лех Познањ су у центру пажње звездашког дела јавности, али пред тај реванш меч 3. кола квалификација за Лигу шампиона, који се игра у уторак од 21 у Београду, уз пренос на спортским страницама портала "Новости", "делије" су се побринуле да пажњу усмере и на ствари које немају директне везе са фудбалом.
11. 08. 2025. у 12:17

АМЕРИКА ТУГУЈЕ: Звезда америчког спорта доживела инфаркт усред трке, а онда - језива смрт (ВИДЕО)
Најновије вести из света спорта, бар када су Сједињене Америчке Државе у питању, трагичне су природе.
11. 08. 2025. у 12:54
Коментари (0)