ШВАЈЦАРЦИ НАПУНИЛИ МРЕЖУ БЕЛОРУСА: Израел никада није играо у завршници Eвропских првенстава

О. М.

28. 03. 2023. у 09:20

ШВАЈЦАРСКА и Израел састају се у другом колу групе ''И'' квалификација за Европско првенство.

"Сајџије" су у првом колу декласирале Белорусију у Новом Саду (5:0) и заузеле прво место на табели, са бољом гол-раликом од Румуније која је са 2:0 савладала Андору. Блистао је везиста Лугана Ренато Стефен, који је постигао хет-трик за 25 минута у првом полувремену (од 4. до 29. минута). Преостале голове постигли су Џака и Амдуни у другом полувремену.

Швајцарској је то био први меч после дебакла у осмини финала Светског првенства од Португала (6:1).

Израел је освојио бод на свом терену против селекције играча који представљају такозвану државу Косово. Повели су гости ауто-голом капитена Дасе, а изједначење је донео Перец који је тако спречио да његов капитен буде директно одговоран за свој први пораз на функцији у четири утакмице откако носи траку.

Израелци су можда аутсајдери у овој утакмици, али ће се са Румунијом борити за друго место које води на Еуро, а и ако у томе не успеју, остаје им још једна шанса пошто су освојили прво место у својој групи Лиге нација и тиме изборили право на бараж.

А то право обезбедила им је УЕФА ембаргом према Русији која није могла да учествује у Лиги нација. Израелци су то искористили да у групи са Исландом, с којим су оба пута ремизирали, и Албанијом, коју су два пута победили, освоје прво место.

Израел иначе никада није играо на завршним турнирима европских првенстава, а најближе је био у претходном циклусу када је у првом колу баража на пенале изгубио од Шкотске која је касније на исти начин елиминисала и Србију. Док је био члан Азијске фудбалске конфедерације Израел је играо четири пута Азијски куп и освојио је једно прво, два друга и једно треће место.

Са друге стране, Швајцарска је на претходном Европском првенству испала у четвртфиналу, што јој је уједно највећи успех на шампионатима Старог континента.

Селектор "сајџија" Мурат Јакин има доста проблема са саставом тима, иако се то по резултату у Новом Саду не би могло рећи. Ђердан Шаћири, Брил Емболо, Енди Зећири, Џордан Лотомба и Грегор Кобел отказали су још пре пута у Србију. То би могла бити шанса за Ноу Окафора да буде стартер након што је против Белорусије ушао у игру и само четири минута касније асистирао Џаки за четврти гол.

Селектор Израела Алон Хазан суочио се са повлачењем нападача Селтика Лила Абаде, због повреде, а мењаће га вероватно саиграч Александра Митровића из Фулама Манор Соломон.

Гост је хендикепиран повлачењем нападача Селтика због повреде, али саиграч Александра Митровића из Фулама Манор Соломон је у сензационалној форми на клупском нивоу и биће му достојна замена.

НАШ ПРЕДЛОГ: 1&2+ (квота 1,60)

ОВО ЈЕ ИСТИНА: У неким стварима Србија је била најбоља на ЕУРО 2024, а у неким - најгора!

Европско првенство у фудбалу, ЕУРО 2024, дошло је до краја, а ево шта статистика каже - ко је био најбољи, ко најгори и каква је, заправо, била фудбалска репрезентација Србије на овом шампионату. И у тимском смислу, али и у појединачном.

16. 07. 2024. у 15:34

ЗБОГ ОВОГА ЈЕ НОВАК ЂОКОВИЋ ИЗГУБИО ВИМБЛДОН! Легендарни Србин открио где је тениски ГОАТ направио грешку

НОВАК Ђоковић је изгубио убедљиво као никад пре у финалу Вимблдона од Карлоса Алкараза. Три сета су била довољна Шпанцу, а у два Србин као да није постојао.

16. 07. 2024. у 10:37