ЛЕГЕНДА УСПЕВА НЕМОГУЋЕ? ''Теријери'' јуре трећи узастопни тријумф у првенству

В.М.

07. 04. 2023. у 11:12

ВОТФОРД ће дочекати Хадерсфилд у оквиру 40. кола другог ранга енглеског фудбала.

ЛЕГЕНДА УСПЕВА НЕМОГУЋЕ? Теријери јуре трећи узастопни тријумф у првенству

Домаћин је малтене изгубио корак за екипама које се боре за плеј-оф јер заостаје шест бодова за шестопласираним Блекбурном који је одиграо меч мање од њега. Разлог за то је веома слаба игра Вотфорда који је остварио само једну победу у последњих пет кола, а поред ње је доживео два пораза и одиграо исто толико ремија.

''Стршљенови'' су се надали да могу до експресног повратка у Премијер лигу, из које су испали прошле сезоне, али након пораза од Лутона пре шест дана шансе да се то догоди су веома мале и данас морају да славе како се не би сравниле са нулом.

Са друге стране, легендарни Нил Ворнок чини немогуће и данас има прилику да извуче своје ''теријере'' из зоне испадања у којој се налазе од августа. Хадерсфилд је у одличној форми и непоражен је на последње три утакмице, након ремија са Норичем, уследиле су две важне победе против Милвола и Мидлзброа који се боре за пласман у елиту. Посебно је била импресивна та против Бороа, чета Нила Ворнока је губила са 0:1 на полувремену, али у другом делу игре су приказали сјајан фудбал и славили су са 4:2.

Гост је тренутно 22. на табели са 39 освојених бодова, исто има Кардиф који је први тим изнад црте, док му један, односно два поена беже Рединг и Ротерам.

Вотфорд има предност у скоријој историји међусобних дуела и славио је на четири од последњих пет сусрета са Хадерсфилдом који је у том периоду уписао један тријумф.

''Стршљенови'' морају да нападну од првог минута и играју нападачки, а ако на то додамо сјајне партије ''теријера'' у последње време, верујемо да ће оба тима постићи по гол.

НАШ ТИП: ГГ (2,15)

ОВО ЈЕ ИСТИНА: У неким стварима Србија је била најбоља на ЕУРО 2024, а у неким - најгора!

Европско првенство у фудбалу, ЕУРО 2024, дошло је до краја, а ево шта статистика каже - ко је био најбољи, ко најгори и каква је, заправо, била фудбалска репрезентација Србије на овом шампионату. И у тимском смислу, али и у појединачном.

16. 07. 2024. у 15:34

ЗБОГ ОВОГА ЈЕ НОВАК ЂОКОВИЋ ИЗГУБИО ВИМБЛДОН! Легендарни Србин открио где је тениски ГОАТ направио грешку

НОВАК Ђоковић је изгубио убедљиво као никад пре у финалу Вимблдона од Карлоса Алкараза. Три сета су била довољна Шпанцу, а у два Србин као да није постојао.

16. 07. 2024. у 10:37