ОДЛУКА ПАДА НА БАНОВОМ БРДУ: Чукарички и Партизан у борби за бољу стартну позицију у плеј-офу

О. М.

11. 04. 2023. у 14:49 >> 14:49

ФУДБАЛЕРИ Партизана гостују Чукаричком у утакмици последњег кола регуларног дела првенства Србије. Меч на Бановом брду биће одигран са почетком од 18 часова.

Победник утакмице може да стигне до другог места пред плеј-оф, у зависности од резултата који у утакмици против Вождовца оствари ТСЦ (тај меч игра се нешто раније - од 16 часова), док ће поражени сигурно бити четврти.

Пласман је важан због одређивања домаћинства у плеј-офу. Другопласирана и трећепласирана екипа гостују првопласираној, а четвртопласирана је домаћин против лидера након 30. кола, другопласирана је домаћин трећој и четвртој екипи, а трећи дочекује четвртог. Дакле, у борби за друго место које ове сезоне гарантује квалификације за Лигу шампиона веома је битна та друга стартна позиција у плеј-офу, јер доноси домаћи терен у дуелима са конкурентима за пласман у најелитније европско клупско такмичење, или бар квалификације за њега.

Тренутно стање на табели је следеће: други  је ТСЦ са 59 бодова, колико има и трећепласирани Чукарички уз нешто лошију гол-разлику. Партизан заостаје два бода за овим ривалима, али има бољи скор од ТСЦ у међусобним сусретима, ако буде бодовно изједначен с њим на крају. То може да се деси ако победи на Бановом брду, а ТСЦ освоји бод против Вождовца. С друге стране, екипа из Бачке Тополе има бољи скор од Чукаричког, што значи да "брђани" морају да остваре бољи резултат од ТСЦ-а да би завршили као други.

Чукарички је у значајно бољој форми од Партизана. Брђани су изгубили два пута и победили на осам утакмица у последњих десет кола. Поражени су само од Звезде на Маракани (0:3) пре готово два месеца и од Војводине у Новом Саду пре тачно месец дана (2:3). У прошлом колу савладали су Јавор у Ивањици са 2:1.

Партизан је за то време изгубио од новосадске Младости, Звезде, Радника и Војводине и играо нерешено са крагујевачким Радничким, док је у међувремену испао из Лиге конференција од молдавског Шерифа из Тираспоља.

"Црно-бели" са Топчидерског брда могу да се уздају у традицију која је апсолутно на њиховој страни у окршајима са Чукаричким. У првом делу сезоне Партизан је после преокрета победио са 3:2. Повели су "брђани" голом Доцића у 38. минуту. Изједначио је Белић пред крај полувремена, а предност домаћину донео је Павловић почетком другог дела игре. Гости се нису предавали па су у 75. минуту стигли до изједначења преко Дрезгића, али је Урошевић пет минута пре краја донео победу Партизану.

У прошлој сезони Партизан је победио оба пута као домаћин, док је у једином мечу на Бановом брду било 0:0. Чукарички је последњу победу против Партизана остварио у октобру 2019. када је на Бановом брду било 2:1.

Пошто је улог тако велики - домаћинство у директној борби за Лигу шампиона - очекујемо тврду утакмицу, без много голова.

НАШ ПРЕДЛОГ: 0-2 (квота 1,76)

ОВО ЈЕ ИСТИНА: У неким стварима Србија је била најбоља на ЕУРО 2024, а у неким - најгора!

Европско првенство у фудбалу, ЕУРО 2024, дошло је до краја, а ево шта статистика каже - ко је био најбољи, ко најгори и каква је, заправо, била фудбалска репрезентација Србије на овом шампионату. И у тимском смислу, али и у појединачном.

16. 07. 2024. у 15:34

ЗБОГ ОВОГА ЈЕ НОВАК ЂОКОВИЋ ИЗГУБИО ВИМБЛДОН! Легендарни Србин открио где је тениски ГОАТ направио грешку

НОВАК Ђоковић је изгубио убедљиво као никад пре у финалу Вимблдона од Карлоса Алкараза. Три сета су била довољна Шпанцу, а у два Србин као да није постојао.

16. 07. 2024. у 10:37