"МУЊАМА" ОЧАЈНИЧКИ ТРЕБА ПОБЕДА: Рајо "пости" осам кола, али Осасуна ретко губи ове године

О. М.

14. 04. 2023. у 09:05

РАЈО ВАЉЕКАНО дочекује Осасуну овог петка у 29. колу шпанске Ла лиге.

МУЊАМА ОЧАЈНИЧКИ ТРЕБА ПОБЕДА: Рајо пости осам кола, али Осасуна ретко губи ове године

Домаћи тим је девети на табели са 37 бодова, док је гост једно место изнад са бодом више. Обе екипе су у конкуренцији за шесто место које води у Лигу конференција, с тим што Осасуна има прилику да се преко Купа Краља, у коме игра финале са Реал Мадридом, докопа и Лиге Европе.

Десет кола пре краја Осасуна заостаје шест бодова, а Рајо седам, за Бетисом који тренутно држи позицију која гарантује Лигу конференција.

Рајо је протеклог викенда поражен на свом терену од мадридског Атлетика са 2:1, чиме је продужио низ без победе на осам. Молина и Ермосо су за само два минута, од 22. до 24. спаковали два гола у мрежу домаћина, док је Фран Гарсија успео само да ублажи пораз у 85. минуту. Последњу победу "црвене муње" су оствариле пре више од два месеца када су на свом стадиону савладали Алмерију са 2:0.

Екипа из Ваљекаса има само једну победу на последњих осам лигашких утакмица код куће, пошто је у три које је играла пре Алмерија освојила само један бод.

Осасуна је у последњем мечу у Ла лиги победила Елче са 2:1, иако је гост повео преко Тета Морентеа у 44. минуту. Преокрет је режирао Абде Езалзули, Барселонин Мароканац на позајмици у Памплони, головима у 71. и 84. минуту. Утакмицу није завршио наш Дарко Брашанац који је због повреде морао да напусти терен у 38. минуту.

Осасуна од Нове године у Ла лиги има само по једну победу и пораз у гостима, док је пет пута играла нерешено, укључујући и два реванша у Купу. Додатно је одиграла и три утакмице у Купу Краља које су све три отишле у продужетке.

Последњи сусрет ових екипа на "Ел Садару" у септембру завршен је победом Осасуне од 2:1, головима Аимара Ороза на асистенцију Брашанца и Рубена Гарсије на асистенцију Езалзулија. Стрелац за Рајо био је Флоријан Лежен.

Осасуна је без пораза у последњих пет међусобних дуела у Ла лиги. Ваљекано тражи своју прву лигашку победу у мечевима између две екипе од марта 2014. а за то време изборио је само један реми.

Данашњи гости нису постигли гол у првом полувремену ни на једној од последњих седам утакмица, а за то време имају скор од по две победе и пораза и три нерешене.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој