"ЛА РОХИТА" КРЕЋЕ У ПОХОД НА РЕКОРДНУ ТИТУЛУ: Шпанци без примљеног гола протутњали квалификацијама

Оља Мркић

04. 07. 2023. у 11:06

ЕВРОПСКО првенство за омладинце до 19 година наставља се овог уторка утакмицама групе Б. На стадиону Сентенари, дому млађих категорија малтешке фудбалске репрезентације, од 18 часова се састају Шпанија и Исланд.

ЛА РОХИТА КРЕЋЕ У ПОХОД НА РЕКОРДНУ ТИТУЛУ: Шпанци без примљеног гола протутњали квалификацијама

Foto: Profimedia

Шпанија је рекордер ЕП за играче до 19 година са осам титула од када се игра у формату до 19 година. Ако се рачунају и европска првенства за играче до 18 година (до 2002. године) онда "ла рохита" рекорд дели са Енглеском са по 11 титула.

Шпанци су у другој, такозваној елитној рунди квалификација даље прошли на гол-разлику испред младе селекције Данске. Шпанија и Данска одиграли су меч без голова, а Шпанци су оба аутсајдера у групи савладали са по 4:0, док су се Данци мучили са Украјином (2:1), а лако изашли на крај са Луксембургом (4:1).

У првој фази квалификација Шпанија је била у групи са Белгијом (0:0) и Албанијом коју је декласирала са 5:0. У тој групи требало је да учествују и млади Руси, али их је УЕФА срамном одлуком избацила из квалификација и онемогућила им да играју с вршњацима.

Тако су изабраници Хосеа Лане успели да сачувају мрежу на свих пет квалификационих мечева. Примили су само један гол на последњих 15 утакмица, у пријатељској против Јапана прошлог новембра (0:1), и долазе на ЕП као велики фаворити да замене Енглезе на трону и издвоје се од њих на челу вечне листе освајача.

Да Енглези ове године нису толико добри као прошле говори и да су у елитној рунди квалификација заузели друго место иза данашњег противника шпанске селекције Исланда. Млади Исланђани у првој фази су заузели друго место иза Француске, а испред домаћина турнира Шкотске, а у другом делу су изненадили Енглеску усред Ротерама и спречили "младе лавове" да бране титулу.

Ипак, на том турниру су показали и слабости јер су са два играча више једва извукли бод против Турске у 90. минуту.

Шпанци су на Еуро дошли без звездице Барселоне Анхрела Аларкона, док за Исланд неће наступити најбољи играч из квалификација Ори Оскарсон (шест голова) и Кристијан Хлинсон који је донео поменути бод против Турске.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS 

НАШ ПРЕДЛОГ: 2&3+ (квота 1,68)

Преузмите нашу апликацију за љубитеље клађења

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЦРНА ГОРА И БОСНА У НЕВЕРИЦИ: Њихови репрезентативци Иванић и Крунић певали српску химну Боже правде! (ВИДЕО)

ЦРНА ГОРА И БОСНА У НЕВЕРИЦИ: Њихови репрезентативци Иванић и Крунић певали српску химну "Боже правде"! (ВИДЕО)

Црвена звезда и Зенит из Санкт Петербурга састали су се у Русији како би одиграли у пријатељску утакмицу, а један детаљ са овог сусрета привукао је пажњу и пре првог судијског звиждука.

29. 06. 2025. у 18:52

РУСИЈА ЗАПАЊЕНА: Легендарна Јелена Исинбајева се одрекла Путина, а сада је откривено - ово

РУСИЈА ЗАПАЊЕНА: Легендарна Јелена Исинбајева се одрекла Путина, а сада је откривено - ово

Једна од најбољих руских спортисткиња свих времена, атлетичарка Јелена Исинбајева, повукла је потез који није наишао на одобравање многих у Руској Федерацији, нарочито јер се десио док траје рат у Украјини. Најновије вести везане за Исинбајеву додатно су шокирале Русију.

29. 06. 2025. у 12:13

ОТКРИВЕНА ТАЈНА КОЈУ СУ КРИЛИ ГОДИНАМА?! Кристијано Роналдо и Георгина Родригез су све преверили?

ОТКРИВЕНА ТАЈНА КОЈУ СУ КРИЛИ ГОДИНАМА?! Кристијано Роналдо и Георгина Родригез су све преверили?

Звезда португалске репрезентације и ФК Ал Наср, Кристијано Роналдо, и његова девојка Георгина Родригез већ годинама важе за један од најчувенијих парова који се, притом, упознао као у бајци. Али, може бити - да је све то била лаж...

29. 06. 2025. у 12:42

Коментари (0)

СТИХОВИ КОЈИ СЕ ПАМТЕ: Књижевно вече са Небојшом Миловановићем у Фондацији Mozzart „Поезија жива” по други пут очарала публику