БОСАНЦИ ИСПИСУЈУ ИСТОРИЈУ: ''Племићи'' корак ближи Лиги шампиона?
У реваншу првог кола квалификација за Лигу шампиона, Зрињски ће дочекати јерменски Урарту.

Foto: Profimedia
Босански представник је пре седам дана остварио велику победу у Јерменији. Једини гол на утакмици постигао је Сенић у самој завршници утакмице и сада све што преостаје Зрињском је да сачува ту предност како би се по први пут у историји клуба пласирао у другу фазу квалификација за најелитније клупско фудбалско такмичење на старом континенту.
Зрињски из Мостара као шампион Премијер лиге БиХ другу сезону заредом игра квалификације за Лигу шампиона. Прошле године је у веома тврдом двомечу испао од Шерифа из Тираспоља који га је савладао укупним резултатом 1:0.
''Племићи'' су без већих проблема освојили првенство Босне и Херцеговине, сакупивши 78 бодова, 20 више од другопласираног Борца из Бања Луке, а уз то су били убедљиво најефикаснија екипа Премијер лиге са 66 постигнутих погодака.
Екипа из Мостара је изгледала доста добро и у припремном периоду, након пораза од Муре уписала је три везане победе против Вараждина, Локомотиве из Загреба и Посушја и успела је да ту добру форму пренесе на старт сезоне и слави у Јерменији.
Са друге стране, Урарту је обезбедио своје место у првој рунди квалификација освајањем титуле јерменске Премијер лиге прошле сезоне, сакупивши 83 бода, три више од најближег пратиоца Пјуника.
''Поносни лавови'' крећу у своју другу авантуру у Лиги шампиона, пошто су се последњи пут такмичили у сезони 2014/15, када је у првом колу квалификација боља од њих била Санта Колома.
Шампион Јерменије није играо никакве припремне утакмице јер му се првенство завршило пре нешто више од месец дана, али та пауза је била довољно дуга да поремети Урарту који је пре седам дана упутио десет удараца ка голу Зрињског али није успео да пронађе пут до мреже искусног хрватског голмана Марка Марића.
Верујемо да ћемо гледати сличан меч као и у Јерменији и очекујемо да Зрињски сачува предност из првог дуела и по први пут се пласира у другу квалификациону фазу Лиге шампиона.
Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији за Андроид и иОС

"ДЕЛИЈЕ" СЕ ОГЛАСИЛЕ ПОВОДОМ ИЗБОРА: Ванредно саопштење навијача Црвене звезде
"Делије", најватренији навијачи Црвене звезде, решили су да се данас огласе. "Ванредно", рекло би се, али - са важним разлогом.
11. 05. 2025. у 14:03

МНОГИ У ШОКУ: Нови папа, Лав XIV, игра тенис - снимљен и за кога навија! (ВИДЕО)
Откако је нови папа изабран, вести из Ватикана постају све занимљивије.
11. 05. 2025. у 13:21

ИГРАО У ПРЕМИЈЕР ЛИГИ, САДА СТИЖЕ У БЕОГРАД: Црвена звезда исчекује ново појачање, све спремно!
Пун стадион "Везер" у суботу поподне приредио је опроштај за памћење Милошу Вељковићу.
11. 05. 2025. у 11:10 >> 11:11
Коментари (1)