АСТОН ВИЛА ЈЕ У БОРБИ ЗА ТИТУЛУ: Чета Унаја Емерија мора да почне да слави на гостовањима ако жели до ње

В.М.

17. 12. 2023. у 09:55

ПРВА утакмица субоњег програма Премијер лиге игра се у престоници где ће Брентфорд угостити Астон вилу (15:00).

АСТОН ВИЛА ЈЕ У БОРБИ ЗА ТИТУЛУ: Чета Унаја Емерија мора да почне да слави на гостовањима ако жели до ње

FOTO: Tanjug/AP

Вила улази у окршај у жељи да ојача своје право кандидата за титулу у Енглеској после импресивних победа од 1:0 против Манчестер ситија и Арсенала. 

Тим тријумфима ''лавови'' су се попели на треће место и заостају само два бода за водећим Ливерпулом, тако да се ако се коцкице сложе могу попети и на прву позицију по завршетку 17. кола.

Пошто се ''Вила парк'' ове сезоне показао као неосвојива тврђава, побољшања на гостовањима су кључна ако желе да задрже позицију у самом врху табеле, јер су само 11 од својих 35 поена сакупили на страни.

Чета Унаја Емерија продужила је низ непоражености на осам мечева средином недеље ремијем против Зрињског (1:1) којим је заузела своје место у осмини финала Лиге конференција као победник групе ''Е''. 

Никада није лако вратити се обавезама у домаћем првенству након европске утакмица, тако да ће Емеријеви изабраници данас покушати брзо да дођу до поготка, јер су једина екипа у Премијер лиги која и даље није ипустила предност када поведе на утакмици.

Са друге стране, домаћин је запао у кризу након доброг отварања првенства. На последњих пет утакмица доживео је чак четири пораза уз тријумф на Лутоном, али се и даље налази на солидном 12. месту на табели.

Проктелог викенда Брентфорд је поражен од фењераша Шефилда (0:1), што је сигурно спустило морал у екипи али бићи им драго што се враћају пред своје навијаче у Лондону где пружају доста боље партије.

''Пчелице'' су славиле на три од последња четири сусрета код куће, ипак требаће им посебно добра партија како би зауставиле разиграну Вилу.

Од када је Брентфорд ушао у Премијер лигу, на три од четири дуела ових тимова су обе екипе тресле мрежу, а ми верујемо да ће то поново бити случај.

НАШ ТИП: ГГ (квота 1,62)

POGLEDAJTE DRUGU EPIZODU EMISIJE "KLADIONIČARSKE PRIČE"

Преузмите нашу апликацију за љубитеље клађења

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТУКАО МЕ ЈЕ И ПОНИЖАВАО ОД ПРВОГ ТРЕНИНГА! Дамир Докић је умро, ово је ћерка Јелена рекла о њему

"ТУКАО МЕ ЈЕ И ПОНИЖАВАО ОД ПРВОГ ТРЕНИНГА!" Дамир Докић је умро, ово је ћерка Јелена рекла о њему

Дамир Докић је умро. Та вест је данас обишла планету, и то не само због њега као засебне личност, већ и због чињенице да је његова ћерка Јелена Докић. А управо је она у једној емисији наговестила кроз какав је пакао прошла током играчке каријере..

20. 05. 2025. у 22:21

РУСИЈА ТУГУЈЕ: Погинуо (и) Олег Хофман - последња у низу трагичних вести

РУСИЈА ТУГУЈЕ: Погинуо (и) Олег Хофман - последња у низу трагичних вести

Рат у Украјини и даље привлачи огромну пажњу широм планете, а иако Русија нетремице прати најновије вести везане за тај сукоб, који назива "Специјална војна операција", неке новости са "домаћег терена" прилично је уздрмају.

20. 05. 2025. у 12:16

ЗАПРЕПАСТИО РУСИЈУ: Дејан Станковић је урадио нешто због чега и легенда Русије која га воли - тражи да Србина оштро казне!

ЗАПРЕПАСТИО РУСИЈУ: Дејан Станковић је урадио нешто због чега и легенда Русије која га воли - тражи да Србина оштро казне!

Русија је, откако је Дејан Станковић преузео ФК Спартак из Москве, прошла од стања сумњичавости према његовим тренерским квалитетима (јер уводни резултати нису били добри), преко истинског одушевљења (јер је недавно савладан и "несавладави" шампион), до слегања раменима - јер је шампионска трка изгубљена. Србин се у седмици за нама побринуо за још једну ствар која је узбуркала руске фудбалске страсти. Толико, да казну за њега тражи и легендарни Андреј Аршавин.

20. 05. 2025. у 20:00

Коментари (0)

РУСИЈА ТУГУЈЕ: Погинуо (и) Олег Хофман - последња у низу трагичних вести