АТЛЕТИКО ХВАТА ПРИКЉУЧАК ЗА ВОДЕЋИМА: ''Јорганџије'' морају да славе ако желе да се боре за титулу
У 18. колу шпанске Примере, Атлетико Мадрид ће дочекати Хетафе на ''Ванда Метрополитану'' (21.30).

Фото Profimedia
Мадриђани се налазе у благом паду форме, поражени су на два од последња три лигашка дуела. За викенд су потпуно надиграни од Атлетик Билбаа (0:2) и ако желе да се озбиљно боре за титулу, немају права на грешку јер им водећа Ђирона бежи десет бодова.
Добра вест за Чола Симеонеа је да се његова екипа сада враћа на ''Ванда Метрополитано'' на којем је везала 17 узастопних лигашких победа. Од тих 17, осам је дошло ове сезоне и Мадриђани имају најбољи домаћи терен у читавој Ла лиги.
Занимљиво је да је Хетафе управо последња екипа која је однела бод на гостовању Атлетику у фебруару ове године, али ''јорганџије'' би требале бити сигурне да могу до читавог плена јер су пре тога 11 пута заредом побеђивали вечерашњег ривала пред својим навијачима.
Хетафе долази са великим самопоуздањем у престоницу и налази се у сјајној серији од три везане победе. Последња жртва била му је Севиља коју је рутински савладао за викенд са 3:0.
Гости су се због тих тријумфа попели на осмо место и налазе се надомак места која воде у Европу идуће године.
Ипак, већину својих бодова ''тамноплави'' су освојили код куће, док на страни играју доста слабије и остварили су само једну победу на гостовањима ове сезоне.
Нема битнијих изостанака на вечерашњем дуелу, тако да ће оба тренера моћи да изведу најјаче саставе.
НАШ ТИП: 1&0-3 (квота 2,10)
ПОГЛЕДАЈТЕ ДРУГУ ЕПИЗОДУ ЕМИСИЈЕ "КЛАДИОНИЧАРСКЕ ПРИЧЕ"
Препоручујемо

НАПОЛИТАНЦИ ПОДИГЛИ ФОРМУ: Традиционално лак противник долази на југ Италије
19. 12. 2023. у 12:21 >> 12:21

ЦРВЕНО-БЕЛИ НА НАЈТЕЖЕМ МОГУЋЕМ ЗАДАТКУ: Тео и саиграчи дочекују Кампацову машинерију!
19. 12. 2023. у 14:01 >> 14:02

КАКАВ ЖРЕБ! Црвена звезда сазнала против кога игра за пласман у Лигу шампиона!
ФК Црвена звезда се налази на "двокорак" од Лиге шампиона, а и пре него што одигра двомеч са Лехом из Пољске данас у седишту УЕФА, у Ниону, на ред је дошло и откривање одговора на питање "Ко је Звездин последњи ривал за пласман у елитно европско елитно надметање"?
04. 08. 2025. у 12:08 >> 12:14

БАШ ЛОШЕ ВЕСТИ ЗА ЗВЕЗДУ! Црвено-бели ово уопште нису хтели да чују!
ФК Црвена звезда се налази на "двокорак" од Лиге шампиона, али пре него што је на ред дошао двомеч са Лехом из Пољске данас су сазнали врло лоше вести.
04. 08. 2025. у 11:20

ХАОС НА СТАДИОНУ ПАРТИЗАНА! Ово се чуло са звучника, сви остали у шоку - уследила хитна реакција (ВИДЕО)
ФК Партизан је морао ванредно да се огласи због инцидента који се десио на првенственој утакмици са крагујевачким Радничким 1923.
03. 08. 2025. у 22:09
Коментари (0)