САД ЋЕ ДА ИХ ГАЗЕ И У КУПУ: Лидер холандског првенства нема намеру да престане са терорисањем противника на домаћој сцени

Оља Мркић

21. 12. 2023. у 11:49

ПСВ дочекује Твенте у шеснаестини финала холандског купа. Утакмица се игра у Ајндховену од 21 час.

САД ЋЕ ДА ИХ ГАЗЕ И У КУПУ: Лидер холандског првенства нема намеру да престане са терорисањем противника на домаћој сцени

FOTO: Tanjug/AP

ПСВ је ове сезоне перфектан у Ередивизије са максималних 48 бодова из 16 кола, а ово ће им бити први наступ у Купу јер су у претходне три рунде били слободни. Колико су доминантни у првенству говори податак да имају чак десет бодова више од Фајнорда који с друге стране има више бодова него што је имао у овој фази првенства прошле године када је он доминантно освојио титулу.

Једини пораз у сезони доживели су у првом колу Лиге шампиона од Арсенала, а у елитном европском клупском такмичењу забележили су још две победе и три ремија и као другопласирани прошли у осмину финала.

 У последњој утакмици јесењег дела првенства ПСВ је са 4:0 "разбио" АЗ Алкмар који му је донедавно био најближи пратилац на табели. Мељу све пред собом укључујући и браниоца титуле Фајнорд. Гол-разлика после 16 кола им је 56:6. Само на Ајаксовим утакмицама пада више голова, али то је зато што "копљаници" примају много голова.

Твенте уопште није лош ове сезоне, трећи су са солидна 34 бода. Доживели су само два пораза, осим ПСВ-а у првенству их је савлдао и РКЦ Валвајк. Твенте је ове сезоне растерећен играња Европе пошто је у плеј-офу за Лигу конференција поражен од Фенербахчеа, али ако овако настави да игра, следеће сезоне би могао директно да се нађе у Лиги шампиона.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS 

НАШ ПРЕДЛОГ: 1&ГГ (квота 2,55)

Преузмите нашу апликацију за љубитеље клађења

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХОЋУ ДА ПОСТАНЕМ СРБИН 100%! Ђанфилипо Матераци обукао дрес Србије и поручио: Ех, да ме прабаба сада види!

"ХОЋУ ДА ПОСТАНЕМ СРБИН 100%!" Ђанфилипо Матераци обукао дрес Србије и поручио: Ех, да ме прабаба сада види!

Спортски центар Фудбалског савеза Србије у Старој Пазови добио је новог госта, младог Ђанфилипа Матерација, члана чувене фудбалске породице, који је, вођен мајчиним пореклом и снажним породичним везама са Србијом, донео одлуку да у будућности наступа за нашу репрезентацију.

24. 02. 2026. у 16:00

Коментари (0)

ХОЋУ ДА ПОСТАНЕМ СРБИН 100%! Ђанфилипо Матераци обукао дрес Србије и поручио: Ех, да ме прабаба сада види!