КАРЛСРУЕ РУШИ РЕДОМ, АЛИ ОПРЕЗ: Вехен је изашао из кризе

О. М.

02. 02. 2024. у 10:54

КАРЛСРУЕ дочекује Вехен у утакмици 20. кола друге немачке лиге, популарне "Цвајте". Утакмица се игра од 18 часова и 30 минута на стадиону "Вилдспарк".

Profimedia/ IMAGO

Карлсруе је значајно унапредио игру од почетка сезоне. Они су непоражени у последњих седам кола, а из утакмице у утакмицу показују све ефикаснију игру.

Победили су у прошлом колу на гостовању Хамбургер са 4:3. Био је то узбудљив меч у којем су фудбалери Карлсруеа до петог минута водили од 2:0. Хамбургер је узвратио са два гола у завршници првог полувремена. Почетак другог полувремена донео је нови гол за Карлсруе, после чега је уследило ново изједначење али су гости у 81. минуту постигли победоносни гол.

Пре тога Карлсруе је победио Оснабрик са 2:1 и Елверсберг са 3:2, а победио је и у три пријатељске утакмцие током мини зимске паузе. пследњи пораз доживели су почетком новембра од Падерборна.

С друге стране, Вехен је бележио пад форме последњих недеља, али је чини се томе дошао крај јер је после шест утакмица у којима је освојио само једна бод коначно протиклог викенда стигао до победе. Савладали су Херту са 3:1.

Вехен је у првом делу сезоне победио са 1:0, а пре тога састали су се у сезони 2019720 када су се борили за опстанак. Вехен није успео, испао је у трећу лигу, а Карлсруе је био први изнад црте. Оба пута те сезоне славили су гости.

НАШ ПРЕДЛОГ: 3+ (квота 1,55)

ПОГЛЕДАЈТЕ НАЈНОВИЈУ ЕПИЗОДУ КЛАДИОНИЧАРСКИХ ПРИЧА

ОВО ЈЕ ИСТИНА О ТЕШКО БОЛЕСНОМ СИНУ: Не, није тачно да је Новак Ђоковић одбио да слави поене

Новак Ђоковић је на Ролан Гарос дошао са додатним теретом, какав га обично није пратио на путу ка великим тениским успесима. Не само да није освојио ниједну титулу у 2024, већ није одиграо ниједно финале. Падале су му и туђе металне флаше на главу, борио се са здравственим тегобама, а онда је неко решио да измисли једну "емотивну причу" која везе са истином нема.

29. 05. 2024. у 20:55

РУСИЈА ЈЕ ШОКИРАНА: Дејан Станковић преузео Спартак, али оно што је онда урадио син легенде СФРЈ фудбала - запањило је све у клубу

Досадашњи тренер Ференцвароша Дејан Станковић има нови клуб, након што је са поменутим освојио титулу првака Мађарске. Али нови почетак - није баш идеалан.

29. 05. 2024. у 14:48