СРБИ ВОДЕ ТОРИНО У ЕВРОПУ: Бикови не знају за пораз у 2024. години, да ли ће се тај низ наставити?
НА отварању 25. кола италијанске Серије А фудбалери Торина ће на ''Олимпијском стадиону'' дочекати екипу Лећеа (18:45).
Foto: Profimedia
''Бикови'' играју веома добар фудбал од почетка 2024. године у којој још нису осетили горчину пораза. Одиграли су пет мечева у новог години и остварили су две победе уз три ремија.
Најновију поделу бодова, девету ове сезоне, имали су протеклог викенда када су у гостима са Сасуолом одиграли 1:1. Занимљиво је да су оба гола постигнута у уводних десет минута утакмице, а након тога није виђено много на ''МАПЕИ'' стадиону.
Торино је тренутно десети на табели и ако жели да се бори за места које воде у Европу мора да почне да побеђује такве утакмице јер играње ремија неће бити довољно.
Оно што одликује ову екипу је доста тврд фудбал по којем је познат тренер Иван Јурић. Његови изабраници су неугодан противник свакој екипи, а поготово на свом терену на којем су сакупили 20 бодова на 11 утакмица са гол-разликом 12:6.
Стандарни шрафови у саставу хрватског стручњака су наши репрезентативци Вања Милинковић Савић и Иван Илић који започињу сваки меч и имају завидну минутажу.
Здравствена ситуација може бити проблем за домаћина који је у прошлом колу остао без Родригеза, а искусни Швајцарац ће се на трибинама придружити од раније повређеном Линетију, Бонђорну Схурсу и суспенодованом Тамензеу.
Ипак, фаворити су на вечерашњем дуелу јер им на ноге долази једна од најгорих гостујућих екипа у лиги, Леће.
Након изненађујуће победе над Фиорентином, Леће је поново поражен протеклог викенда, четврти пут у последњих пет кола, када је од њега боља била Болоња.
Чета Роберта Д'Авере је тренутно 13. на табели и није у непосредној опасности од борбе за испадање, али би се та ситуација могла брзо променити ако нако наставе са слабим играма јер имају, не толико великих, пет поена предности у односу на Верону која је прва екипа испод црте.
Традиција међусобних дуела је такође на страни Торина који је славио на последња три обрачуна ових тимова без примљеног гола, укучујући победу из првог дела сезоне када је било 1:0 за бикове на ''Виа дел Мареу''.
Очекујемо један традиционално тврд меч између ових тимова и предлажемо нешто сигурнију дуплу шансу на домаћина уз мало голова у првом полувремену.
Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
РЕПРИЗА ПРОШЛОГОДИШЊЕГ ЧЕТВРТФИНАЛА ЛИГЕ ЕВРОПЕ: Рому очекује пакао на ''Де Кајпу''
15. 02. 2024. у 08:20
ДА ЛИ АЛЕКСАНДАР МИТРОВИЋА НАСТАВЉА ТЕРОР ИЗ ПРВОГ ДЕЛА СЕЗОНЕ? Србин предводи Ал Хилал у походу на ''триплету''
15. 02. 2024. у 12:00 >> 12:00
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
ДОНАЛД ТРАМП ГЛЕДА И НЕ ВЕРУЈЕ: Иран га шокирао!
Још увек траје крхко примире које је прекинуло напад на Иран започет од стране САД и Израел (чиме су изазвали и одговор Ирана у виду напада на суседне земље које помажу ту агресију), али спорт и те како осећа последице целе те ситуације. Рат је, како и не би... А сада у први план долази и евенутално (не)учешће Ирана на Светском првенству у фудбалу, у коме су и Сједињене Америчке Државе један од домаћина.
16. 05. 2026. у 12:14
И СУДИЈА ОСТАО У ШОКУ! Најбржи нокаут у историји професионалног бокса се управо догодио! (ВИДЕО)
Догодио се можда и најбржи нокаут у историји професионалног бокса.
16. 05. 2026. у 12:42
Коментари (0)