БОЛОЊА СПАШАВА ПРВЕНСТВО?
ДЕРБИ 28. кола италијанске Серије А игра се у Болоњи где домаћи тим дочекује лидера првенства Интер.

ФОТО: Танјуг/АП
Утакмица се игра од 18 часова на стадиону "Реанато дал Ара".
Иако се чини да је трка за титулу готова у Италији, одговорност лежи на Болоњи да унесе мало узбуђења у такмичење, посебно имајући у виду да су "хртови" један од два тима који су ове сезоне скинули скалп Интеру.
Болоња је ту победу обезбедила у Купу Италије, после бољег извођења једанаестераца, а ремизирала је и 2-2 у првом лигашком сусрету на стадиону "Ђузепе Меаца" почетком октобра, упркос заостатку од два гола.
Имајући у виду тренутну форму Болоње од шест узастопних лигашких победа, као и чињеницу да је екипа Тијага Моте ове сезоне у Серији А једна од најбољих кад је реч о наступима пред својим навијачима - са 11 победа у последњих 12 мечев - може се рећи да постоји реална шанса да "нероазури" претрпе још један пораз.
Додатни мотив за "рособлуе" да тријумфују је могућност изједначења клупског рекорда од седам узастопних победа у Серији А који датира од пре шездесет година.
Болоња је четврта на табели са 51 бодом, а да није било неочекиваних пораза од Каљартија и Удинезеа, екипа које се грчевито боре за опстанак, данас би били трећи на табели. Али и овако су на другом месту када је реч о резултатима у 2024. години, док само они и њихов данашњи ривал имају максималан учинак у последњих пет кола.
С друге стране, Интерова победа од 2:1 против Ђенове у прошлом колу означила је њихов 12. узастопни тријумф у свим такмичењима, доневши им импресивних 15 бодова предности на врху табеле у односу на другопласирани Јувентус после 27 мечева одиграних у Серији А.
Међутим, за пет дана предстоји реванш осмине финала Лиге шампиона против Атлетико Мадрида, где путују у Шпанију са једним голом предности из прве утакмице, па би Интер могао да да приоритет европском такмичењу с обзиром на значајну бодовну разлику у односу на најближе конкуренте у домаћем првенству.
Ипак, Интер има довољно мотива да победи Болоњу у суботу, посебно на стадиону Ренато дал Ара где су претрпели поразе на последња два гостовања. "Неразури" нису изгубио на три узастопна гостовања у Серији А од истог противника од новембра 1999. године.Такође, додатни подстицај даје освета за поменуту елиминацију у Купу Италије.
Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS
Препоручујемо

БИЋЕ ОПЕТ ПОБЕДА "С НУЛОМ": Кад се састају ове две екипе заборавите на игру "ГГ"
06. 12. 2024. у 14:06 >> 14:18

НЕ МОЖЕ ДА УЖИВА БЕЗ СРБИЈЕ! Ево с киме је виђен Бастијан Швајнштајгер, Ана Ивановић му није ни крај памети
"Ана Ивановић и Бастијан Швајнштајгер се раздводе". Тако су јављали многи медији, након почетне информације у немачком Билду како славни спортски пар више не живи заједно. Потом се чинило да ствари нису тако црне између њих двоје, али... Заправо, баш јесу. Сада свако од њих живи свој живот - а "Басти", притом, баш ужива.
14. 09. 2025. у 14:53

ХРВАТИ ЗГРОЗИЛИ РУСИЈУ! Због оног што Хрвати раде, Руси не могу да дођу себи!
Русија је, откако је почео рат у Украјини, доживела многе "ниске ударце", али онај који јој Хрватска ових дана наноси - нико у Руској Федерацији није очекивао.
14. 09. 2025. у 14:03

НИКОЛА ЈОКИЋ НЕЋЕ ВИШЕ ИГРАТИ ЗА СРБИЈУ? Легендарни кошаркаш забринуо нацију, поменуо и Пешића
Након елиминације Србије са Европског првенства у кошарци све се гласније говори да Никола Јокић неће више наступати за Србију, а то је данас рекао и Жарко Паспаљ.
14. 09. 2025. у 13:45
Коментари (0)